چرا VOA شهروندان ایران را به صورت پیش فرض تروریست می داند؟

20 تير 1396 ساعت 15:13

مولف : ابوذر حیدری

«اکثر قریب به اتفاق کشورهای جهان، در راه مبارزه با ترور همکاری‌های سازنده‌ای با ایالات متحده دارند و با آن کشور تبادل اطلاعات می‌کنند. ولی شش کشور آمده در این لیست، و در راس آنها جمهورى اسلامی ایران، نه تنها از همکاری اطلاعاتی با آمریکا روی می‌گردانند، بلکه از گروه های ترور حمایت می‌کنند و به آنها پناه می‌دهند و حتی آنها را به ماموریت می‌فرستند».«آمریکا حق دارد از امنیت شهروندان خود در برابر ترور به نام اسلام دفاع کند» عنوان آخرین مقاله ای است که صدای آمریکا به نقل واشنگتن در سایت خود منتشر کرده. آندرو فریمن نویسنده این مقاله، در ابتدای این مطلب هدف نوشته اش را دفاع از سیاست های دونالد ترامپ در منع ورود اتباع ایرانی و 5 کشور عنوان می کند.

نویسنده با پیش فرض «تروریست» بودن شهروندان این شش کشور در دفاع از ترامپ می نویسد: «آیا رئیس جمهوری یک کشور حق ندارد از امنیت شهروندان خود دفاع کند و برای جلوگیری از آسیب رسیدن به جان آنان تدابیر لازم را به عمل آورد؟»


صدای آمریکا در ادامه به نقل از فریمن، درباره علت و چرایی منع ورود شهروندان این شش کشور عمدتا مسلمان می نویسد: «اکثر قریب به اتفاق کشورهای جهان، در راه مبارزه با ترور همکاری‌های سازنده‌ای با ایالات متحده دارند و با آن کشور تبادل اطلاعات می‌کنند. ولی شش کشور آمده در این لیست، و در راس آنها جمهورى اسلامی ایران، نه تنها از همکاری اطلاعاتی با آمریکا روی می‌گردانند، بلکه از گروه های ترور حمایت می‌کنند و به آنها پناه می‌دهند و حتی آنها را به ماموریت می‌فرستند».

جالب آنکه صدای آمریکا در حالی کشور متبوعش را به عنوان محور مبارزه علیه تروریسم معرفی کرده و ایران را حامی تروریست ها می داند که چند هفته پیش یک سناتور آمریکایی در تایید حمله داعش به تهران، تاکید داشت: « شاید بد نباشد از طراحان حملات تهران حمایت کنیم».

این مقاله در ادامه با معرفی ایران به عنوان «رژیم‌ تروریست پرور» و «سازمان‌ آدمکش»، عملیات های تروریستی که اخیرا در اروپا به دلیل آنچه که نویسنده «سیل بی حساب پناهندگان» می خواند، مدعی است که آمریکا برای جلوگیری از وقوع چنین عملیات های تروریستی مرزهای خود را برروی شهروندان ایران بسته است.

نویسنده همچنین با اشاره به حادثه 11 سپتامبر و حمله القاعده به برج های دوقلوی نیویورک، آمریکا را قربانی تروریسم معرفی کرده و فرمان ضدمهاجرتی ترامپ را حق رییس جمهور برای «اقدامات پیشگیرانه» معرفی می کند و مدعی است «امروز بیش از هر زمان دیگر خطر ترور به نام اسلام کشورهای جهان و به ویژه ایالات متحده را تهدید می کند».

حال آنکه هیچ از افرادی که در حادثه حمله 11 سپتامبر حضور داشتند از اتباع 6 کشور منع شده نیستند و از طرف دیگر، عربستانی که بیشترین نقش در این حادثه تروریستی را داشته، در قانون ضدمهاجرتی ترامپ حضور ندارد.
بیشتر بخوانید:
+ نقش عربستان در رشد القاعده
+ نیویورک تایمز: مشکل خاورمیانه تندروی متحدمان، عربستان است نه ایران!
+ افشای راز درج نشدن نام عربستان در لیست تحریم ترامپ
+ تقابل کنگره و کاخ سفید بر سر عربستان
+ تحلیلگرCIA: برخی فقط دنبال متهم کردن ایران در ۱۱ سپتامبر هستند

صدای آمریکا در ادامه با اشاره به شعار «مرگ بر آمریکا»یی که در نماز جمعه ها و راهپیمایی های مختلف سرداده می شود، جمهوری اسلامی را به «تشویق گروه هایی» که هدفشان «کشتار مردمان و ایجاد هرج و مرج» است متهم می کند و از آن نتیجه می گیرد «آیا ایالات متحده حق ندارد به تدابیر دفاعی و امنیتی دست بزند؟»


کد مطلب: 41105

آدرس مطلب: http://rasanehiran.com/vdcam6ny.49n6w15kk4.html

رسانه ايران
  http://rasanehiran.com