VOA از برنامه های احتمالی آمریکا علیه توافق با ایران می گوید

23 بهمن 1395 ساعت 11:28

«باید اعلام شود که سیاست آمریکا تغییر رژیم در تهران است. زیرا این تنها راهی است که ایران وادار خواهد کرد از فکر تولید سلاح هسته ای در آید».سیاست آمریکا نسبت به ایران: حالا چیست؟ در کانون بحث های جلسه ای بود که روز پنجشنبه توسط نهاد موسوم به «اتحاد علیه ایران هسته ای» در واشنگتن برگزار شد.

به گزارش رسانه ایران، با توجه به اینکه هنوز سیاست ترامپ در قبال برنامه هسته ای ایران و توافق برجام مشخص نیست، برخی از سناتورها و چهره های سیاسی آمریکا در این نشست به ارائه طرح و نظرات خود برای مقابله با برنامه هسته ای ایران پرداختند.

اگرچه در این نشست برخی از سناتورهای آمریکایی مانند گوری گاردنر جمهوری خواه، به دنبال افزایش تحریم ها علیه ایران هستند، اما گزارشگر صدای آمریکا تاکید دارد «با هجوم شرکت های غیرآمریکایی به ایران در پی اجرایی شدن توافق هسته ای، بسیاری هشدار می دهند که دیگر نمی توان آن اجماع لازم برای تحریم های بین المللی را بوجود آورد».

در این نشست اما مارک کرک، یکی از طراحان نظام تحریمی علیه ایران، با اشاره به نیاز 11 درصدی انرژی چین از ایران، اظهار داشت، می توان [به جای تحریم] با تامین سوخت چین از عربستان به جای ایران، پکن به می توان به سوی خود جلب کنیم.

همچنین در این نشست، جان بولتون، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل، که در سال های گذشته، پای ثابت سخنرانی در مجامع مجاهدین خلق بوده، در این نشست با تاکید بر اینکه همه راه های ممکن [علیه جمهوری اسلامی] امتحان شده و فقط به یک راه باقی مانده اظهار داشت: «باید اعلام شود که سیاست آمریکا تغییر رژیم در تهران است. زیرا این تنها راهی است که ایران وادار خواهد کرد از فکر تولید سلاح هسته ای در آید».

فیلم


کد مطلب: 39919

آدرس مطلب: http://rasanehiran.com/vdcaoone.49no615kk4.html

رسانه ايران
  http://rasanehiran.com