نقض آزادی بیان در فیس بوک

11 فروردين 1390 ساعت 17:10

شبکه اينترنتي فيس بوک، فلسطيني‌ها را از حق گشايش صفحه در اين شبکه اجتماعي محروم کرده است که که از نمونه های نقض آزادی بیان و حقوق بشر در شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک است که نشانی از عدم استقلال این شبکه اجتماعی است.


برخي از جوانان فلسطيني در تلاش براي توقف شهرک سازی اسرائيل در سرزمين‌هاي فلسطینی، صفحه‌اي را در فيس بوک گشوده و در آن خواستار آغاز انتفاضه سوم شدند.

اين اقدام با واکنش رژيم تل‌آويو مواجه شد و "يولي آدل اشتاين" وزير امور رسانه کابينه اسرائيل با ارسال نامه به "مارک زوکربرگ"، مؤسس فيس بوک، بر لزوم حذف اين صفحه فلسطيني تاکيد کرد.

به گزارش رسانه ایران به نقل از پرس تی وی، پايگاه اينترنتي روزنامه اسرائيلي يديعوت احرونوت درپي حذف صفحه جوانان فلسطين از فيس بوک گزارش داد، اين اقدام بعد از ابراز تمايل اينترنتي و حمايت ۳۵۰ هزار نفر از خواست چوانان فلسطين براي انتفاضه سوم و درج هزاران پيام حمايتي مرتبط با آن در شبکه فيس بوک صورت گرفت.

جوانان فلسطيني در صفحه خود در فيس بوک تصريح کرده بودند: "فلسطين آزاد خواهد شد و ما آن را آزاد خواهيم کرد."

جوانان فلسطيني همچنين بر قيام و انتفاضه اي ديگر عليه تل‌آويو در سرزمين‌هاي فلسطين و رهايي ملت فلسطين از ظلم و ستم اسرائيل تاکيد کرده بودند.

جوانان فلسطين همچنين در صفحه اشتراک خود در فيس بوک، هم‌زمان با سالروز اشغال فلسطين توسط اسرائيل در سال ۱۹۴۸، براي برگزاري راهپيمايي به سمت فلسطين در روز ۱۵ ماه مي فراخوان داده بودند.کد مطلب: 2163

آدرس مطلب: http://rasanehiran.com/vdcd.90x2yt0fsa26y.html

رسانه ايران
  http://rasanehiran.com