میله سوختی هسته ای هم در داخل کشور تولید شد
يکشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب: 6166
میله سوختی هسته ای هم در داخل کشور تولید شد
این میله سوخت که تاکنون 1500 مگاوات ساعت پرتودهی شده، مراحل آزمون نوترونی به لحاظ میزان راکتیویته و عدم نشت مواد هسته‌ای را در مراحل اولیه در قدرت‌های مختلف راکتور با موفقیت طی کرده و در حال حاضر جهت بررسی در شرایط طولانی مدت در قلب راکتور تحقیقاتی تهران پرتودهی می‌شود.
دانشمندان و پژوهشگران سازمان انرژی اتمی کشور موفق شدند اولین نمونه
این میله سوخت که تاکنون ۱۵۰۰ مگاوات ساعت پرتودهی شده، مراحل آزمون نوترونی به لحاظ میزان راکتیویته و عدم نشت مواد هسته‌ای را در مراحل اولیه در قدرت‌های مختلف راکتور با موفقیت طی کرده.
میله سوخت هسته‌ای حاوی اورانیوم طبیعی را ساخته و آزمایش کنند.

به گزارش رسانه ایران به نقل از فارس، نمونه ساخته شده پس از گذراندن کلیه آزمایش‌های فیزیکی و ابعادی به منظور بررسی عملکرد در شرایط عملیاتی به داخل قلب راکتور تحقیقاتی تهران منتقل شد.

بر این اساس، این میله سوخت که تاکنون ۱۵۰۰ مگاوات ساعت پرتودهی شده، مراحل آزمون نوترونی به لحاظ میزان راکتیویته و عدم نشت مواد هسته‌ای را در مراحل اولیه در قدرت‌های مختلف راکتور با موفقیت طی کرده و در حال حاضر جهت بررسی در شرایط طولانی مدت در قلب راکتور تحقیقاتی تهران پرتودهی می‌شود.

متخصصین هسته‌ای کشور توانسته‌اند با استفاده از راکتور تحقیقاتی تهران علاوه بر تامین رادیوداروهای مورد نیاز کشور در سال‌های گذشته و خنثی کردن تحریم‌های غیرانسانی غرب علیه بیماران خاص برای اولین بار از این راکتور برای آزمایش سوخت استفاده کنند.
Share/Save/Bookmark