۱
موضع یکسان وزرای انگلیسی و اسرائیلی؛
وزیر انگلیسی: حمله سایبری گزینه‌ای متمدنانه است
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۱۲
کد مطلب: 6968
مرجع : رادیو فردا
گزارشگر :
 
وزیر انگلیسی: حمله سایبری گزینه‌ای متمدنانه است
«نیک هاروی»، وزیر نیروهای مسلح انگلستان، روز یک‌شنبه، 14 خردادماه (سوم ژوئن)، گفت: حملات پیش‌دستانه ی سایبری که به منظور خنثی کردن «تهدیدهای احتمالی علیه امنیت ملی» انجام می‌شود «گزینه‌ای متمدنانه» است.
«نیک
روزنامه ی نیویورک تایمز روز جمعه خبر داد که باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا، با به‌کارگیری استاکس‌نت، حملات سایبری به برنامه ی هسته‌ای ایران را شتاب بخشیده و حتی با وجود اینکه این ویروس در سال ۲۰۱۰ به طور اتفاقی وارد اینترنت شد در تصمیم او برای گسترش این حملات خللی وارد نیامده‌است.
هاروی»، وزیر نیروهای مسلح انگلستان، روز یک‌شنبه، 14 خردادماه (سوم ژوئن)، گفت: حملات پیش‌دستانه ی سایبری که به منظور خنثی کردن «تهدیدهای احتمالی علیه امنیت ملی» انجام می‌شود «گزینه‌ای متمدنانه» است.

رادیو فردا به نقل از خبرگزاری فرانسه خبر داده که این سخنان را وزیر نیروهای مسلح انگلیس در همایش «گفت‌وگوی امنیتی» در سنگاپور در واکنش به گزارش‌هایی در مورد حملات سایبری احتمالی ایالات متحده علیه برنامه ی هسته‌ای ایران ابراز داشته است.

به گزارش رسانه ایران، نیک هاروی گفته: «جزئیاتش را نمی‌دانم و در مورد آن هم اظهارنظری نمی‌کنم. اما چیزی که می‌توانم بگویم این است، اگر دولتی به این نتیجه رسید که به خاطر منافع ملی یا امنیت ملی به حریف خود لطمه‌ای بزند باید گفت که این گزینه‌ای متمدنانه‌است.»

خبرگزاری فرانسه آورده که موضعی که وزیر انگلیسی روز یکشنبه در این مورد اتخاذ کرد با پشتیبانی کانادا روبه‌رو شده و «پیتر گوردون مک‌کی»، وزیر دفاع کانادا نیز با اظهار اینکه «باید آماده بود»، حملات سایبری پیش‌دستانه را «نوعی بیمه» توصیف کرده است.

گفتنی است روزنامه ی نیویورک تایمز روز جمعه خبر داد که باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا،
ژنرال «موشه یعالون» وزیر راهبردی و معاون نخست وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه ی گذشته گفت که استفاده از نرم‌افزار برای برخورد با برنامه ی هسته‌ای ایران «امری منطقی» است.
با به‌کارگیری استاکس‌نت، حملات سایبری به برنامه ی هسته‌ای ایران را شتاب بخشیده و حتی با وجود اینکه این ویروس در سال ۲۰۱۰ به طور اتفاقی وارد اینترنت شد در تصمیم او برای گسترش این حملات خللی وارد نیامده‌است.

ژنرال «موشه یعالون» وزیر راهبردی و معاون نخست وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه ی گذشته گفت که استفاده از نرم‌افزار برای برخورد با برنامه ی هسته‌ای ایران «امری منطقی» است.

به گزارش رسانه ایران، غرب می کوشد با هجمه ی رسانه ای خود در آستانه ی مذاکرات 5+1 با ایران در مسکو ضمن مسالمت آمیز جلوه دادن فعالیت های غیرقانونی و ضد حقوق بشری خود در برابر ایران، ایران را وادار به انصراف از حقوق خود کند.
Share/Save/Bookmark
مانی
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۶ ۱۳:۲۰:۲۷
بابا کارشون درسته.

هشدار وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره ویروس شعله
پای ویروس شعله آتش ( Flame , Flamer , W_orm_Flamer.A ) هم به وزارت امنیت داخلی آمریکا باز شد .

این وزارت خانه روز 2 June نسبت به شیوع و حمله ویروس شعله و هدف قرار گرفتن وزارت خانه ها و شرکتهایی آمریکایی هشدار داد .

این وزارت خانه این ویروس را تهدیدی بالقوه برای شرکتهای آمریکایی دانست .

ویروس شعله اولین بار در سال 2007 مشاهده شد و اقدام به استراق سمع و سرقت اطلاعات می کند .


بعد از انتشار گزارشات درباره این ویروس و مشخص شدن فایلهای ویروس ، شرکت آمریکایی وب روت Webroot که در سال 2010 شرکت امنیتی انگلیسی Prevx را خریداری کرده بعد از بررسی لاگ فایلهای ویروسهای شناسایی شده توسط محصولاتش گفت که در سال 2007 نسخه اولیه این ویروس را شناسایی کرده است .

یکی از مدیران وب روت در ادامه یادآور شد که این ویروس در 2 نسخه نوشته شده .

نسخه اولیه در سال 2007 نوشته شده و آنطور که از Log فایلها مشخص است نسخه نهایی که جهت حمله ها طراحی شده در سال 2010 بوده که موتور ویروس یاب این شرکت در ماه May سال 2010 بر روی کامپیوتر یک ایرانی شناسایی کرده است . (1403)