بخش عمده سرکردگان داعش را اتباع انگلیس تشکیل می دهند
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۵۷
کد مطلب: 16121
گزارشگر :
 
بخش عمده سرکردگان داعش را اتباع انگلیس تشکیل می دهند
ˈمجاهد فندکلیˈ نماینده مالاتیا از حزب ˈعدالت و توسعهˈ ترکیه گفت: بخش عمده سرکردگان داعش را اتباع انگلیس تشکیل می دهند.
 فندکلی با یادآوری اینکه داعش یک سازمان تروریستی است افزود: آثار خشم و نفرت مردم منطقه در حمایت از این سازمان تررویستی مشهود است.

به گزارش رسانه ایران به نقل از ایرنا، به گفته پایگاه اینترنتی 'سون دقیقه'،وی گفت: سیاست انگلیس که توسط دست نشاندگان آن در کادر رهبری داعش اعمال می شود سبب وحشت جوامع و افتادن آنان به آغوش انگلستان می شود.

فندکلی گفت: اقدامات داعش مخالف اسلام است و اقداماتی که آن سازمان تروریستی انجام می دهد جایی در اسلام ندارد و ثمرات اقدامات این سازمان را انگلیس می چیند.

نماینده مجلس ترکیه گفت: این سازمان بدلیل اینکه بخش عمده سرکردگان آن انگلیسی هستند در آینده برچیده می شود ولی تاثیرات اعمال شوم آن باقی خواهد ماند.

گروه تروریستی داعش که با حمایت غرب و برخی از کشورهای هم پیمان آمریکا در منطقه ایجاد شده به گفته دولتمردان غربی اکنون به عنوان خطری برای حامیانش مطرح است.

نماینده حزب 'عدالت و توسعه' با یادآوری اینکه ترکیه جدید با اروپا، انگلستان، آمریکا رو در رو قرار گرفته است، ادامه داد: توطئه ها علیه ترکیه جدید از تظاهرات مردمی سال گذشته آغاز، با ساختار موازی و اقدامات جماعت گولن علیه دولت آنکارا ادامه و با انتخابات ریاست جمهوری و تلاش برای رییس جمهور نشدن 'طیب اردوغان' ادامه یافت اما این تلاشها با شکست مواجه شد.

فندکلی گفت: ما می دانیم که توطئه های اروپا، انگلستان و آمریکا چه بود ولی آنان در مقابل مردم ترکیه شکست خوردند.
Share/Save/Bookmark