کنایه های تند تحلیلگر خارج نشین به گزارشات خبرنگار BBC از عراق!
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷
کد مطلب: 38451
کنایه های تند تحلیلگر خارج نشین به گزارشات خبرنگار BBC از عراق!
"کسری ناجی ، کاسه داغ تر از آش جهان متمدن! در این روزهایی که از عملیات آزادسازی موصل می گذرد حداقل در دو گزارش که من دیدم، نیروهای حشد الشعبی رو به خاطر اینکه تصمیم گرفتند تا سد راه فرار نیروهای داعش از موصل به سوریه شوند رو تلویحا محکوم کرده..."

به گزارش رسانه ایران، فرهمند علیپور، تحلیلگر مستقل مقیم ایتالیا، در واکنش به گزارشات BBC فارسی درباره بحران عراق و سوریه، از این شبکه انتقاد کرد. علیپور که خود در برخی از برنامه های تحلیلی BBC به عنوان کارشناس حضور یافته است، در صفحه مجازی خود، با کنایه خطاب به کسری ناجی و ژیار گل، ایشان را کاسه داغ تر از آش جهان متمدن خواند و نوشت:

کسری ناجی ، کاسه داغ تر از آش جهان متمدن! در این روزهایی که از عملیات آزادسازی موصل می گذرد حداقل در دو گزارش که من دیدم، نیروهای حشد الشعبی رو به خاطر اینکه تصمیم گرفتند تا سد راه فرار نیروهای داعش از موصل به سوریه شوند رو تلویحا محکوم کرده و به نقل از "برخی از فرماندهان ارتش عراق" ! گفته اینکار باعث کندی عملیات و طولانی شدن جنگ میشه چون فرماندهان ارتش عراق می خواستند اینها رو از شهر فراری بدهند ولی این حشد شعبی، دعای کمیل خون، فرقه گرای شیعه مورد حمایت ایران می خواهند راه داعشی ها را ببندند و داد از این بیداد!
دیروز حیدر عبادی نخست وزیر عراق موضع به جایی گرفت و گفت داعشی ها یا باید تسلیم بشوند یا کشته بشوند. خب از عبادی فرقه گرا که انتظاری نمی رفت!
متاسفانه امروز آمریکا در یک عمل غیر اخلاقی و ناجوانمردانه، بدون هیچ گونه هماهنگی نه با کسری ناجی و نه لااقل با ژیار گل، پشت کسری ناجی رو خالی کرد و علی رغم اصرارهای آقای ناجی که بگذارید داعشی ها بروند در سوریه و بیفتند به جون سوریه و اسد، امروز اعلام کرد که با عملیات های هوایی راه فرار داعشی ها به سمت سوریه را خواهد بست و آنها را به درک واصل خواهد کرد.
ما جمعی از روزنامه نگاران خاورمیانه ای ، اقدام ددمنشانه آمریکا نسبت به رويگرداني از مواضع همكار خود جناب آقاي ناجي را قاطعانه محكوم مي كنيم و موضع گيري آمريكا را در كشتن داعشي ها در راه سوريه را در راستای حمایت از اقدامات فرقه گرایانه رژیم ايران در منطقه و بر خلاف مصالح عالیه ترکیه، عربستان، اسرائیل و آمریکا و همكار خود كسري ناجي می دانیم. از همین رو به شما اعلام ميداريم كه از ما گفتن!


در چند روز گذشته، BBC فارسی در گزارشات خود بارها از ورود نیروی های شیعه حشدالشعبی به موصل ابراز نگرانی کرد و مدعی شده که همکاری این گروه نظامی با دیگر جناح های درگیر با داعش در موصل، «باعث جنگ فرقه ای در موضل» می شود.( اینجا بخوانید)

این نوع واکنش BBC برای ایجاد جنگ های فرقه ای در حالی صورت می گیرد که آیت‌الله سیستانی در دیدار جمعی از دانشگاهیان و پزشکان عراقی گفته بود: «به برادرانتان، آورگان شهرهای موصل، رمادی، صلاح‌ الدین و دیگر شهرها کمک کنید و به آن‌ها سرپناه، پول و غذا بدهید بدون اینکه از آنها سؤال کنید شیعه هستند یا سنی یا هر مذهب دیگری»
Share/Save/Bookmark