۲
فخرآور: کار BBC فارسی غیر حرفه ایست!
سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
کد مطلب: 36598
فخرآور در ویدئویی در شبکه های اجتماعی عملکرد کارکنان بی بی سی فارسی را زیر سوال برده که چرا به ناشر کتاب وی در لس آنجلس ایراد وارد کرده اند که چرا این کتاب را انتشار داده است.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):


امیر عباس فخرآور که این روزها ویدئوهایی زنده در صفحه فیس بوک خود منتشر می کند از وقت خود حداکثر استفاده را می کند تا نسبت به مطرح کردن کتاب خود، رفیق آیت الله اقدام کند. اما در یکی از جدیدترین این ویدئوها فخرآور ادعایی می کند که در آن انتقاد تند و تیزی را به عملکرد بی بی سی فارسی متوجه ساخته و سعی کرده عملکرد حرفه ای و رسانه ای این تلویزیون را به چالش بکشاند.
فخرآور با این سوال که چرا بی بی سی فارسی علیه این کتاب که "واقعیت حکومت ملاها در ایران را نشان میده، موضع میگیره؟" صحبت خودش را آغاز کرده و در ادامه با اشاره به خبری پیرامون سفر دو تن از کارشناسان و سردبیران بی بی سی فارسی به محل انتشارات کتاب رفیق آیت الله در لس آنجلس، گفته که شبکه بی بی سی فارسی وقاحت را به حد اعلاء رسانده است.

فخرآور حضور عنایت فانی و مسعود بهنود را در انتشارات "کتاب" در آمریکا و گفتگوی آنها با مدیر این انتشارات، بیژن خلیلی خیلی جالب توجه دانسته چرا که از نظر وی «بی بی سی فارسی از یک طرف کتاب رفیق آیت الله را سانسور می کند و از طرف دیگر حسین باستانی و دیگر خبرنگاران این شبکه تلویزیونی مطالب داخل این کتاب را می دزدند و به اسم خودشون در مقالات مختلف منتشر می کنند.»

فخرآور گفته: « دو سه هفته پیش که خبر دستگیری یکی از متهمان انفجار سال 60 در مقر نخست وزیری حزب جمهوری اسلامی، توسط سخنگوی پلیس ایران بازتاب داده شد، ما قبلاً در کتاب رفیق آیت الله این سوال را مطرح کرده بودیم که با توجه به آگاهی جمهوری اسلامی از کسانی که در این بمبگذاری دست داشته اند چرا پلیس ایران از طریق پلیس بین الملل این موضوع را پیگیری نمی کند؟ این سوال بزرگ کتاب رفیق آیت الله بود و جمهوری اسلامی عکس العمل نشان داد و گفت ما یکی از این عوامل بمبگذاری را گرفتیم. بعد جالبه که در بی بی سی فارسی این مطالب را منتشر می کنند و در وبسایت پلیس بین الملل هم هیچ اثری از اینکه کسی مسئول انفجار تابستان سال 60 باشه از طرف جمهوری اسلامی معرفی نشده که پلیس بین الملل اقدام به دستگیری آن کند و اینها همه مواردی بوده که در درون کتاب بوده و بی بی سی فارسی از آنها استفاده کرده و من پیش خودم گفتم که چقدر این رسانه کار غیر حرفه ای انجام داده که استناد به منابع کتاب من نداده در این موارد. اما بعد هفته گذشته که بهنود و فانی به لس آنجلس سفر می کنند، اولین سوالی که از بیژن خلیلی می کنند اینه که شما به چه حقی کتاب رفیق آیت الله را منتشر کرده ای؟ اصلا باور کردنی نیست که یک رسانه فارسی زبان که باید منعکس کننده افکار مختلف باشه، نه تنها مطالب مرتبط با کتاب رفیق آیت الله که با زمان و تحقیق زیادی نوشته شده، پیگیری نمی کنه که حتی توسط بی بی سی فارسی به طور کامل نادیده گرفته میشه. بعد مسعود بهنود و عنایت فانی به لس آنجلس می روند و با عتاب و تندی ناشر این کتاب را مواخذه می کنند و می گویند که باید ما بر روی این کتاب یک تحقیق مجزا بکنیم ببینم که چه بخشهایی از این کتاب درسته و چه بخشهایی نه و البته ناشر هم گفته که این کار را بکنید و این وظیفه شماست.....به هر صورت اینکه مدیران و مجریان یک رسانه فارسی راه بیوفتند و بروند ناشر را مواخذه بکنند که تو به چه حقی این کتاب را چاپ کردی....... آقای فانی و بهنود اگر شما در ایران بودید و سمتی داشتید آیا به همین شکل اقدام میکردید؟ آیا آن جامعه دموکراتیک و آزادی که ما ازش حرف می زنیم اینه؟  ولی شما آقای عنایت فانی و بهنود یا باستانی به جای اینکار، بهتر نیست با خود نویسنده کتاب تماس بگیرید و یا خودتون برید و تحقیق لازم را انجام بدین؟ کار بی بی سی البته به اینجا ختم نمیشه و بعد از بیرون آمدن این کتاب و ایجاد موج جدید، بی بی سی فارسی از هفته گذشته شروع می کنه به جعل تاریخ و اسنادی را رو می کنه که آیت الله خمینی با روسای جمهور آمریکا، کارتر و کندی مکاتبه می کرده و پس طبق این اسناد، انقلاب اسلامی کار آمریکاییها بوده است.........»

دانلود

فخرآور در ادامه به کامبیز فتاحی هم در این مورد اشاره داشته و بخشهایی از کتاب خودش را برای مخاطبش مرور می کند که در واقع تکرار مکررات است.
اما لازم به یادآوری است که بعد از انتشار این کتاب، بسیاری از چهره های اپوزیسیون مخصوصاً چهره های اسبق سازمانهای چپی و فدائی خلق و مارکسیستی، نسبت به مواضع و اسناد این کتاب به چهره تردید نگریسته بودند و به شدت به نویسنده این کتاب تاخته بودند ولی نکته قابل تامل ادعایی است که فخرآور در مورد شبکه بی بی سی فارسی وارد کرده و برخی از کارکنان این شبکه را به چالش کشانده و از غیر حرفه ای بودن آنها سخن به میان آورده است.
Share/Save/Bookmark
فلافل
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۳:۳۸:۲۸
این فیلم شما تبلیغ کتاب مزخرف این ملعون است برداریدش بهتره !!!!!! (8461)
 
سعید
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۹:۵۷:۲۷
ملعون کسی است که چشمش رو بروی واقعیت می بنده و میخاد که بقیه هم نبینند،بایستی با نگرشی عمیق به بحرانهاي سیاسی، نسبت به حل آنها اقدام کرد نه با سانسور و فقط اقتدارگرایی که نتیجه عکس خواهد داشت (8471)