لندن و 4 حمله داعش در 6 ماه؛ BBC اما امنیت ایران را شکننده میداند
شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب: 41303
مولف : ابوذر حیدری
 
BBC فارسی، نیروهای امنیتی کشور متبوع خود را که ظرف مدت 6 ماه شاهد چهار عملیات تروریستی با سی کشته بوده را، مسلط بر اوضاع معرفی می کند و در مقابل نیروهای امنیتی ایران، که تاکنون فقط یک بار مورد حمله داعش قرار گرفته را ناکارآمد خطاب می کند.

روز گذشته انفجار یک بمب ساعتی در متروی لندن باعث زخمی شدن ۲۲ تن از مسافران شد. پلیس می‌گوید بمب کارگذاشته شده به طور ناقص عمل کرده و فقط شعله‌های ناگهانی آتش باعث صدمه دیدن مسافران شده است. پلیس حادثه را «تروریستی» توصیف کرده است.

ساعاتی بعد گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است بمب‌گذاری متروی لندن کار یکی از دسته‌های این گروه بوده است.

بمب گذاری در متروی لندن، چهارمین حمله توسط گروه داعش است که ظرف مدت 6 ماه، انگلیس را هدف قرار داده است. به جز بمب گذاری اخیر در متروی لندن، حمله به پارلمان انگلیس (22 مارس)، حمله انتحاری در کنسرت منچستر (27 مه) و زیر گرفتن عابران با خودرو در لندن (3 ژوئن)، تاکنون حداقل 30 کشته در مدت 6 ماه برجای گذاشته است.

در همین راستا، BBC فارسی نیز، با حضور در محل انفجار، اوضاع را تحت کنترل پلیس گزارش کرد و از حضور به موقع نیروهای انتظامی و امدادی خبر داد و بدون اشاره به ضعف نیروهای اطلاعاتی و امنیتی انگلیس، از پیگیری آنها برای یافتن عناصر بمب گذاری گفت.

گزارش BBC فارسی

جالب اینکه، در حمله تروریستی اخیر تهران که مجلس شورای اسلامی و مرقد امام خمینی را برای اولین بار توسط پس از پیدایش گروه تروریستی داعش، مورد حمله قرار گرفته بود، BBC فارسی در گزارش این حادثه، برروی «نقایص در کار نیروهای امنیتی» متمرکز شده بود و نیروهای امنیتی را «ناتوان از پیشگیری حمله داعش» معرفی کرده بود.
همچنین BBC در این گزارش خود، با استناد به آمار و ارقام، مدعی گستردگی نفوذ داعش در ایران و تکرار عملیات های مشابه با حادثه تروریستی 17 اردیبهشت می شود.

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000041/nf00041303-2.png

در مقام مقایسه، در حالی BBC فارسی در مدح نیروهای امنیتی انگلیس می گوید و در مقابل نیروهای امنیتی ایران را به ناکارآمدی متهم می کند که داعش از مرزهای انگلیس کمتر از 4 هزار کیلومتر فاصله دارد و در مقابل این گروه تروریستی در مرزهای غربی و شرقی ایران، حضور فعال دارد.
Share/Save/Bookmark