خانواده‌های قربانیان حملات داعش از توییتر شکایت کردند
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۱
کد مطلب: 39423
خانواده‌های قربانیان حملات داعش از توییتر شکایت کردند
در شکایت‌نامه عنوان شده است که داعش از طریق توییتر نیرو جمع می‌کند، برای فعالیت‌هایش تبلیغ و از طریق آن وحشت ایجاد می‌کنند اما توییتر هیچ اقدامی برای جلوگیری از اعمال آن‌ها نکرده است.

بازماندگان دو تن از قربانیان حملات گروه داعش، یک خانواده هلندی و یک خانواده آمریکایی از شرکت توییتر به دادگاهی در نیویورک شکایت کردند. قربانیان این خانواده‌ها در حملات داعش به فرودگاه زاونتم بروکسل و نیز در حملات پاریس کشته شدند.

به گزارش رسانه ایران، در شکایت‌نامه عنوان شده است که داعش از طریق توییتر نیرو جمع می‌کند، برای فعالیت‌هایش تبلیغ و از طریق آن وحشت ایجاد می‌کنند اما توییتر هیچ اقدامی برای جلوگیری از اعمال آن‌ها نکرده است.

خانواده‌های قربانیان در این شکایت‌نامه ادعا کرده‌اند که توییتر سلاحی قوی در دست تروریسم است.

دو تن از قربانیان هلندی این حملات یک خواهر و برادر بنام ساشا، ۲۶ ساله و الکساندر پینسوسکی ۲۹ ساله از شهر ماستریخت هلند بودند که در نیویورک زندگی می‌کردند. در ۲۲ مارس گذشته هنگامی که می‌خواستند از بروکسل به نیویورک پرواز کنند، کمی پیش از ساعت هشت صبح با خانواده‌شان تماس گرفتند که اطلاع دهند به سلامت به فرودگاه رسیده‌اند. هنگام صحبت با خانواده شان بود که صدای انفجاری بلند شد و ارتباط قطع شد.

یکی دیگر از قربانیان حملات تروریستی که خانواده‌اش شکایت‌نامه را امضا کرده نومی گنزالس، ۲۶ ساله است که حملات تروریستی نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس کشته شد.

حملات تروریستی به فرودگاه زاونتم بروکسل و ایستگاه متروی مالبیک بروکسل ۲۲ مارس ۲۰۱۶ / ۳ فروردین رخ داد و ۳۲ نفر کشته و ۳۰۰ نفر زخمی بر جای گذاشت.

حملات تروریستی به پاریس نیز ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ (۲۲ آبان ۱۳۹۴) صورت گرفت. در این حملات ۱۳۰ نفر کشته و ۳۶۸ نفر مجروح شدند.

گروه داعش مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

توییتر از سال پیش تصمیم گرفته است که تمام اکانت هایی که با داعش در ارتباط است را فیلتر نماید. این درحالی است که داعش از سال 2011 در توییتر با انتشار تصاویر، فیلم ها و پیام های خشونت آمیز، دست به تبلیغ برای جذب نیروهای افراطی می زد.[اینجا بخوانید]
Share/Save/Bookmark