VOA لغو برجام از طرف آمریکا را تئوریزه می کند
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب: 41196
مولف : ابوذر حیدری
 
صدای آمریکا که در زمان ریاست جمهوری اوباما، توافق هسته ای را دستاورد کشور متبوعش معرفی می کرد، اکنون برای تئوریزه کردن سیاست های ضدایرانی ترامپ جهت لغو برجام، در گزارشات خود مدعی شده که «پرونده جنبه های احتمالا نظامی فعالیت های هسته ای ایران» در زمان برجام به دلیل «یک تصمیم سیاسی بسته شده» و «باید اکنون با دقت بیشتری آن را بررسی کرد».

چند روز پیش بود که شبکه آی ۲۴ با استناد به یک منبع آگاه در کاخ سفید اعلام کرد رییس‌جمهوری آمریکا قصد دارد در ماه اکتبر از توافق‌ هسته‌ای با ایران خارج شود.

این شبکه مدعی شده در سه‌ ماه اخیر ترامپ به اصرار «رکس تیلرسون» وزیر خارجه و «جیمز ماتیس» وزیر دفاع خود قانع شده بود که ایران به تعهدات خود در قبال توافق هسته‌ای به دست آمده پایبند بوده است.

+ ترامپ در گفتگو با وال استریت جورنال: اعلام پایبندی ایران به توافق اشتباه است

دونالد ترامپ پنجشنبه اخیر اعلام کرد این توافق علاوه بر تعهدات هسته‌ای یک «روح» داشته است که ایران در حال نقض آن است. ترامپ پس از برگزاری یک نشست امنیتی با مشاوران ارشد ریاست جمهوری در مجموعه گلف خود در نیوجرسی به خبرنگاران گفت، «من فکر نمی‌کنم که ایران (به توافق جامع اتمی) پایبند است.»

کارشناسان معتقدند ترامپ همچنین با بهانه کردن برنامه موشکی ایران، به دنبا آن است تا با متحد کردن همپیمانان اروپایی خود، توافق هسته ای را لغو کند.

در همین راستا، صدای آمریکا که در زمان ریاست جمهوری اوباما، توافق هسته ای را دستاورد کشور متبوعش معرفی می کرد، اکنون برای تئوریزه کردن سیاست های ضدایرانی ترامپ جهت لغو برجام، در گزارشات خود مدعی شده که «پرونده جنبه های احتمالا نظامی فعالیت های هسته ای ایران» در زمان برجام به دلیل «یک تصمیم سیاسی بسته شده» و «باید اکنون با دقت بیشتری آن را بررسی کرد».

فیلم

صدای آمریکا در حالی به تئوریزه کردن سیاست های ضدایرانی ترامپ برای لغو برجام می پردازد، که این شبکه اگرچه در زمان ریاست جمهوری اوباما، برجام را یک توافق خوب برای آمریکا توصیف می کرد، اما اکنون با تغییر رییس جمهور آمریکا، سیاست های برجامی این را رسانه به شکل محسوسی تغییر کرده است.

بیشتر بخوانید:
+ مواضع ضد برجام نامزدهای آمریکا، داد VOA را در آورد
+ VOA از برنامه های احتمالی آمریکا علیه توافق با ایران می گوید
+ صدای آمریکا به بررسی راه های ممکن برای لغو برجام می پردازد
+ چرا VOA به خروج آمریکا از برجام علاقمند است؟!

ترامپ در مبارزات انتخاباتی نیز اعلام کرده بود این توافق بد‌ترین توافق موجود بوده و در صورت پیروزی در انتخابات آن را پاره خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark