در راستای اخراج سریالی کارکنان صدای آمریکا، نگار محمدی نیز رفت!
يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۸
کد مطلب: 38316
در راستای اخراج سریالی کارکنان صدای آمریکا، نگار محمدی نیز رفت!
با اینکه خانم محمدی دلیل جدایی خود از صدای آمریکا را تصمیم شخصی عنوان کرده و برای نخستین بار مدیران بخش فارسی اجازه داده اند که یک مجری این بخش پس از استعفا، روی آنتن زنده از مردم خداحافظی کند، با این حال شایعاتی درباره دلایل جدایی برخی چهره های شناخته شده صدای آمریکا در محافل ایرانی واشنگتن به گوش می رسد.

به گزارش رسانه ایران، نگار محمدی از مجریان بخش فارسی صدای آمریکا هفته گذشته در پایان آخرین حضور خود در مقام گوینده خبر تلویزیون صدای آمریکا از مخاطبانش حداحافظی کرد. محمدی گفته دلیل جدایی او از صدای آمریکا تصمیمات شخصی بوده است.

نگار محمدی در حالی به همکاری خود در صدای آمریکا پایان داد که هشت سال پیش با برنامه زن امروز و با موجی از تغییرات به عنوان روزنامه نگار و نویسنده به صدای آمریکا پیوسته بود.

نگار محمدی متولد ۱۳۶۴ (۳۱ ساله) فارغ‌التحصیل رشته روزنامه‌نگاری از دانشگاه تهران است که در سال ۱۳۸۷ برای ادامه تحصیل به ایالات متحده مهاجرت کرده و در همان سال در بخش فارسی صدای آمریکا استخدام شد. دیگر همکاران شناخته شده او نیز عموما پیش از این، از صدای آمریکا کنار گذاشته شده و یا استعفا کرده اند که در آن میان می توان به مهشید ندیری، رضا صابر، ماهمنیر رحیمی و ... اشاره کرد.

با اینکه خانم محمدی دلیل جدایی خود از صدای آمریکا را تصمیم شخصی عنوان کرده و برای نخستین بار مدیران بخش فارسی اجازه داده اند که یک مجری این بخش پس از استعفا، روی آنتن زنده از مردم خداحافظی کند، با این حال شایعاتی درباره دلایل جدایی برخی چهره های شناخته شده صدای آمریکا در محافل ایرانی واشنگتن به گوش می رسد. که در آن میان واگذاری شرایط استخدامی این بخش از بنگاه سخن پراکنی ایالات متحده به یک شرکت خصوصی پیمانکار که موجب تنزل حقوق و مزایای پرسنل بدون امکان استخدام رسمی شده است از عمده این دلایل است.

در ماه های گذشته نیز چندین تن از کارمندان صدای آمریکا از این تلویزیون جدا شدند؛ و عده از ایشان به دلیل نبود آزادی بیان در این رسانه از مدیریت آن شکایت کردند. ( اخبار مربوطه 1 2 )
Share/Save/Bookmark