مجری اخراجی اندیشه: رضا پهلوی تحمل انتقاد و حتی شوخی را ندارد
يکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۶
کد مطلب: 30666
مولف :
 
مجری اخراجی اندیشه: رضا پهلوی تحمل انتقاد و حتی شوخی را ندارد
" روز قبل اجرای برنامه کمیته روابط خارجه سنای آمریکا، یک جلسه گذاشت برای پرونده انرژی هسته ای ایران و از خانم مریم رجوی خواسته بود که در آن جلسه اطلاعات خود را در اختیار آنان قرار بدهد؛ و چون ایشان نتوانسته بود ویزا بگیرد از طریق اسکایپ این جلسه برگزار شده بود. من دلم سوخت، ببینید آقای همایون شما که همیشه نمی توانید بازی دربیاورید؛ ... من با خانم رجوی مشکلی ندارم ولی آقای رضا پهلوی شما کجایید؟"

به گزارش رسانه ایران، در برنامه اخیر شبانه تلویزیون کانال وان، با اجرای شهرام همایون و با حضور فرامرز فروزنده، مجری و برنامه ساز اخراجی از تلویزیون اندیشه، دلیل اخراج فروزنده از این شبکه به دلیل نقد از رضا پهلوی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

فیلم

در این برنامه، فرامرز فروزنده با تاکید بر روحیه جمهوری خواهی خود، و ابراز برائت از حضور نظام سلطنتی در آینده سیاسی ایران، دلیل حضور خود در برخی از شبکه های سلطنت طلب را " همراستایی مبارزات علیه رژیم جمهوری اسلامی " معرفی کرد.
فروزنده در ادامه برنامه با انتقاد از تلویزیون افق ایران ابراز داشت " من از وضعیت موجود در اندیشه بسیار ناراحت بودم، من تلویزیون افق ایران را نه تنها وسیله ای برای ارتقاء مبارزات رضا پهلوی نمی دانستم و نمی دانم، بلکه وسیله ای می دانستم برای بی اعتبار کردن ایشان، من صریحاً به آقای دُرمانی ( صاحب امتیاز و سرمایه گذار تلویزیون ) گفتم این کار اشتباه است. شما رضا پهلوی را به صورت برنامه ساز نباید دربیاورید. این یعنی رضا پهلوی در مبارزه سیاسی به جایی نرسیده و حالا می خواهد رقیب من در برنامه سازی بشود، برنامه ساز شدن که کار ندارد در مقایسه با رهبر سیاسی بودن."

فروزنده در ادامه در پاسخ به سوال شهرام همایون نسبت به دلیل اخراج از تلویزیون اندیشه پاسخ داد " روز قبل اجرای برنامه کمیته روابط خارجه سنای آمریکا، یک جلسه گذاشت برای پرونده انرژی هسته ای ایران و از خانم مریم رجوی خواسته بود که در آن جلسه اطلاعات خود را در اختیار آنان قرار بدهد؛ و چون ایشان نتوانسته بود ویزا بگیرد از طریق اسکایپ این جلسه برگزار شده بود. من دلم سوخت، ببینید آقای همایون شما که همیشه نمی توانید بازی دربیاورید؛ ... من با خانم رجوی مشکلی ندارم ولی آقای رضا پهلوی شما کجایید؟ شما که فاصله خانه تون تا کنگره بیش از یک ساعت نیست، شورای ملی، شما کجایید؟! چه می کنید؟! چرا از شما نظر نمی خواهند؛... هنوز پس از آن برنامه اتفاقی نیافتاده بود و همه آن بیننده ها هم، همین فکر را می کردند. روز بعد آقای درمانی تماس گرفتند و گفتند که من با قسمت اول صحبت هاتون مشکلی ندارم ولی در مورد قسمت دوم صحبت هاتون، اصلا قابل تحمل نیست و شما باید برید. من گفتم رفتن من لطمن می زند به تلویزیون شما، به رضا پهلوی، نهایتاً من یک طنز مطرح کردم، مگر نمی شود با رضا پهلوی شوخی کرد."( خبر مربوط به اخراج فروزنده را اینجا ببینید )

فروزنده در پایان صحبت های خود با ابراز تاسف بیان داشت که برای مشاوره رضا پهلوی، یعنی آقای پیرزاده، تعداد لایک های صفحه دفتر سیاسی رضا پهلوی که تعداد آن کمتر از ۲۹ هزار لایک است، به عنوان یک معیار برای مبارزه سیاسی قرار گرفته و بنابراین ما باید به جای رضا پهلوی، کیم کارداشیان ( بازیگر هالیوود ) را به عنوان رهبر خود انتخاب کنیم چون صفحه فیس بوک وی ۲۴ میلیون لایک دارد.

شهرام همایون، در ادامه برنامه، علت این گونه موضع گیری ها از طرف رضا پهلوی را به دلیل حضور مشاوران ناکارآمدی مانند نازیلا گلستان و رضا پیرزاده معرفی کرد.
Share/Save/Bookmark