نقض قوانین رسانه های اجتماعی عامل بازجویی از پلیس انگلیس
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب: 15195
گزارشگر :
 
نقض قوانین رسانه های اجتماعی عامل بازجویی از پلیس انگلیس
روزنامه گاردین نوشت که صدها تن از ماموران پلیس این کشور بدلیل نقض قوانین رسانه های اجتماعی در شبکه هایی چون ˈتوئیترˈ ،ˈ فیسبوکˈ و ˈفلیکرˈ تحت بازجویی قرار گرفته و ده ها تن از آنان اخراج شده اند.
به گزارش ایرنا، روزنامه گاردین می نویسد: براساس آمارهای منتشر شده در پنج سال گذشته ، در کل ۸۲۸ مورد تخلف ماموران پلیس در شبکه های اجتماعی گزارش داده شده که دربرگیرنده مواردی همچون اذیت و آزار، موارد نژاد پرستانه ، انتشار عکس و یا فیلم های مستهجن بوده است.

براساس این گزارش، ۹ درصد از این گزارش های صورت گرفته منجر به استعفا، اخراج و یا بازنشستگی ماموران پلیس متخلف (بیش از ۷۰ مامور ) شده است.

به نوشته این روزنامه،؛ برخی از این ماموران متخلف هم به افشای اطلاعات مربوط به عملیات پلیس یا آزار همکاران خود در فیس بوک متهم شده اند.

گاردین نوشت: آمار تخلفات این ماموران پلیس انگلیس در محیط های شبکه های اجتماعی درچارچوب قانونˈ آزادی اطلاعات ˈ منتشر شده و مربوط به مناطق انگلیس و ولز در طی پنج سال گذشته است.

براساس دستورالعمل مربوط به انجمن افسران ارشد انگلیس، افسران و ماموران پلیس این کشور، از استفاده از اینترنت در زمانی که درخارج از خدمت هستند و یا پس از نوشیدن مشروبات الکلی برحذر داشته شده اند.

دراین دستور العمل همچنین به ماموران پلیس نسبت به انتشار اطلاعات مربوط به همکارانشان در شبکه های اجتماعی که می تواند مورد سوء استفاده گروه های متخلف قرار بگیرد و نیز سایر مواردی که برخلاف قوانین رسانه های اجتماعی هستند ، هشدار داده شده است.
Share/Save/Bookmark