بعد از نامه 30 نفر به ترامپ، این بار مجاهدین خلق برای دونالد نوشتند: برجام رفتار ایران را بدتر کرده است
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب: 39315
بعد از نامه 30 نفر به ترامپ، این بار مجاهدین خلق برای دونالد نوشتند: برجام رفتار ایران را بدتر کرده است
«حدود یکسال بعد از اجرای توافق اتمی با رژیم ایران موسوم به برجام و توهم متعاقب آن که احتمال دورانی از اصلاحات در درون تئوکراسی شکننده باشد، رفتار تهران بدتر شده است.»

پس از نامه 30 نفر از ایرانی به ترامپ و پیشهاد لغو توافق هسته ای و افزایش فشار و تحریم بر ایران، مجاهدین خلق نیز به ارائه پروپوزال خود به ترامپ پرداختند.

به گزارش رسانه ایران، در همین رابطه نشریه کنگره آمریکا (هیل) دهم دی ماه طی مقاله ای به قلم علی صفوی از اعضای کمیسیون خارجه مجاهدین خلق نوشت: دولت ترامپ باید رژیم ایران را به‌خاطر اعدامها در ایران مورد حسابرسی قراردهد.

در این مقاله آمده است: «حدود یکسال بعد از اجرای توافق اتمی با رژیم ایران موسوم به برجام و توهم متعاقب آن که احتمال دورانی از اصلاحات در درون تئوکراسی شکننده باشد، رفتار تهران بدتر شده است. مهمترین سند محسوس از این وضعیت، می تواند در رفتارش نسبت به مردم ایران دیده شود. بهر لحاظی وضعیت حقوق بشر در ایران بطور چشمگیری به وخامت گراییده... این شرایط، باید دولت جدید آمریکا را ترغیب کند تا نقشی بسا فعالتر نسبت به نقض افسارگسیخته حقوق بشر توسط رژیم ایران ایفا کند از جمله قطعنامه یی را در دستور کار شورای امنیت سازمان ملل بگنجاند ... ».

همچنین در ادامه نامه، از اعدام اشرار و فروشندگان و قاچاقچیان مواد مخدر در ایران به شدت اظهار نگرانی شد.

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000039/nf00039315-1.jpg


همانطور که از متن این مقاله نیز پیداست، مجاهدین خلق نیز، توافق برجام را باعث «بدتر» شدن «رفتار تهران» معرفی کرده و آن را ناکارآمد معرفی می کند.

لازم به ذکر است که این مقاله در حالی در نشریه کنگره چاپ می شود که پیش از این در مطلبی تاکید شده بود که در دولت ترامپ، مجاهدین خلق، به جای شوراي ملي ايرانيان آمريکا (نایاک) در کنگره آمریکا در مورد ایران لابی خواهد کرد.

نایاک سازمانی غیر انتفاعی برای پیشبرد منافع جامعه ایرانیان آمریکاست؛ آن گونه که در وب‌سايت اين گروه لابی گر، ادعا شده که از بدو تأسیس در سال ۲۰۰۲ تا کنون، نایاک (NIAC) مستمر و مأثر صدایی پرنفوذ به جامعه ایرانیان آمریکا در صحن کنگره داده است.

Share/Save/Bookmark