برچسب زنی BBC برای نفرت پراکنی قومیتی در پی حمله تروریستی
يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب: 40962
گویش کُردی فردی که در این فیلم صحبت می کند، باعث شده تا برخی از رسانه های فارسی زبان، عمداً یا سهواً، مدعی حضور داعش در جامعه کردنشین غرب کشور شوند.
رسانه ایران (rasanehiran.com):
پنجشنبه گذشته بود که شبکه اعماق، وابسته به گروه داعش، ویدئویی را منتشر کرد که، به گفته این شبکه، مهاجمان به مجلس ایران و مرقد امام خمینی قبل از انجام عملیات خود ضبط کرده‌اند.

در این ویدئو سه فرد رو به دوربین و دو نفر دیگر پشت به دوربین نشسته و یکی از آنها به زبان کردی سخن می‌گوید.


گویش کُردی فردی که در این فیلم صحبت می کند، باعث شده تا برخی از رسانه های فارسی زبان، عمداً یا سهواً، مدعی حضور داعش در جامعه کردنشین غرب کشور شوند.

در همین راستا، مجری خبر BBC فارسی با طرح سوالات جهت دار در گفتگو با برخی از فعالان اپوزیسیون کُرد، در پی القا نفوذ داعش در شهرها و روستاهای کردنشین بود.

فیلم

نکته قابل تامل آنکه، هدف اکثر این گروه های تروریستی سلفی که در مناطق کردنشین دست به حملات مختلف می زنند، خود بومیان سنی منطقه است.
گروهک تروریستی «توحید و جهاد» یکی از همین گروه های تروریستی بود که به دلیل ترور تعدادی از علمای اهل سنت و مردم کردستان، توسط نیروهای امنیتی دستگیر و مجازات شدند.
جالب آنکه دستگیری و مجازات این گروه تروریستی، واکنش تند انتقادی رسانه های فارسی زبان را در پی داشت.[اینجا بخوانید]

تصاویری که گروهک توحید و جهاد از داخل زندان برای رسانه های فارسی زبان ارسال می کردند

محمدقسیم عثمانی عضو فراکسیون اهل سنت و نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به چنین شبهه پراکنی هایی، با صدور پیامی برای ابراز همدردی با خانواده های شهدای ترور حملات 17 خرداد، از مقامات و مسئولین کشور می خواهد تا انتقام خون این شهدای ترور را به «پیشمرگان کُرد زبان و اهل سنت کشور بسپارند».
Share/Save/Bookmark