VOA: معامله جدید ایران با ایرباس فشار بر ترامپ را افزایش می دهد
يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۴
کد مطلب: 41042
VOA: معامله جدید ایران با ایرباس فشار بر ترامپ را افزایش می دهد
صدای امریکا در انعکاس یادداشتی از ریک گلدستون که در نیویورک تایمز منتشر شده، نوشت که معامله جدید ایران برای جت های ایرباس فشار بر دونالد ترامپ را افزایش می دهد.
صدای امریکا در انعکاس یادداشتی از ریک گلدستون که در نیویورک تایمز منتشر شده، نوشت که معامله جدید ایران برای جت های ایرباس فشار بر  دونالد ترامپ را افزایش می دهد.

به گزارش رسانه ایران، به نوشته VOA، دو شرکت هوایی ایران تفاهم نامه هایی را برای خرید 73 جت مسافربری با ایرباس در روز پنجشنبه، 1 تیر، امضا کردند؛ این امر نشانه ای از این است که صنایع هواپیما سازی جهان معتقدند با وجود تخاصم فزاینده دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا، چنین قراردادهایی به ثمر خواهد نشست.

ارزش این قراردادهای آتی که ایرباس آن ها را تفاهم نامه توصیف کرده است، دو میلیارد و پانصد میلیون دلار است و توسط ایرباس در «نمایشگاه هوایی پاریس» که رویدادی مهم برای فروش هواپیماهای این شرکت است اعلام شد.

اگر این توافق تکمیل شود، موقعیت ایران به عنوان یک مشتری مهم در صنعت هوایی که زیر سایه بویینگ در امریکا و ایرباس در اروپا قرار دارد تحکیم خواهد شد.

بنا بر تفاهم نامه جدید شرکت «ایران ایرتور» قصد خرید چهل و پنج جت روزآمد شده «اِی ۳۲۰» را دارد و شرکت هوایی «زاگرس» خواهان بیست جت روزآمد شده «اِی ۳۲۰ اس» و هشت جت روزآمد شده «اِی ۳۳۰ اس» شرکت ایرباس است.
Share/Save/Bookmark