تحلیلگر BBC: تبعیض نژادی در نظام آمریکا سیستماتیک است
چهارشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب: 36750
تحلیلگر BBC: تبعیض نژادی در نظام آمریکا سیستماتیک است
" تبعیض نژادی در آمریکا نهادینه شده است، سیاست هایی که دسترسی به تحصیلات، محل زندگی، دسترسی به شغل و میزان درآمد آن همه تحت تاثیر نژاد است. "

کشته شدن دو شهروند سیاه پوست به دست پلیس آمریکا و همچنین کشته شدن پنج پلیس این کشور به دست یک سیاه پوست که ظاهراً هدف انتقام در سر داشته است، بار دیگر موضوع تبعیض نژادی در جامعه آمریکا را به چالش کشاند.

به گزارش رسانه ایران، در همین راستا، برنامه صفحه دو BBC فارسی با حضور رسول نفیسی و شروین آثاری با بررسی تبعیض نژادی در آمریکا و عوامل تاثیرگذار بر آن، بر روی آنتن رفت.

فیلم

در این برنامه آثاری با تاکید بر نژاد پرستی سیستماتیک در آمریکا اظهار داشت " تبعیض نژادی در آمریکا نهادینه شده است، سیاست هایی که دسترسی به تحصیلات، محل زندگی، دسترسی به شغل و میزان درآمد آن همه تحت تاثیر نژاد است. "
آثاری همچنین مدعی شد که که این اختلاف و تبعیض در میان اقشار با فرهنگ بالا، پررنگتر است به گونه ای که یک مرد سیاه و یک مرد سفید وقتی فوق لیسانس می گیرند، اختلاف درآمدشان بیشتر ازکسانی است که دیپلم دارند.
همچنین در ادامه برنامه مهدی پرپنچی، مجری صفحه دو نیز، با اشاره به تصویب قانونی در بیش از ۶۰ سال پیش که جدایی محلات سیاهان و سفید پوستان را لغو می کند، اما همچنان از وجود چنین محلاتی در اکثر شهرهای آمریکا خبر می دهد و تاکید دارد علیرغم منع قانونی این موضوع، اما جامعه همچنان به برخی سنن دیرینه برده داری پایبند است.
Share/Save/Bookmark