واکنش رسانه‌های اپوزسیون از پرونده سیاسی شهرداری تهران
سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
کد مطلب: 37920
واکنش رسانه‌های اپوزسیون از پرونده سیاسی شهرداری تهران
در خبری منتشر شد ( وب‌سایت معماری‌نیوز) که شهرداری تهران یک میلیون و ۱۰۰ هزار متر مربع زمین، خانه ویلایی و آپارتمان، به ارزش «چند هزار» میلیارد تومان را به «افرادی خاص» واگذار کرده است.
به نوشته وب‌سایت معماری نیوز، این خانه‌ها به «یکصد شخص حقوقی و حدود ۱۵۰ نفر شخص حقیقی واگذار شده» در بین آن‌ها نام «۷۲ نفر از مدیران ارشد شهرداری» نیز به چشم می‌خورد.
این وب‌سایت نام ۳۱ نفر از مدیران شهرداری را به همراه ارزش املاک و میزان تخفیف داده شده به آنان منتشر کرده است.
این خبر با واکنش‌هایی از سمت داخل و خارج از کشور مواجه گردید.
قالیبافت با انتشار این خبر و بررسی این موضوع واکنش نشان داد و گفت:" با قطعیت می‌گویم در واگذاری املاک جرم و فسادی رخ نداده است، یک کمپین سیاسی پشت موضوع است و این کار را دقیق مدیریت می‌کند. "
در همین رابطه رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این رابطه بیان داشت:" «کار سازمان بازرسی مچ گیری نیست؛ بلکه پیشگیری است» افزود: اکثر مدیران و مسئولان نظام ما خوش‌نام، خدوم و پاک‌دست هستند. متأسفانه تعداد قلیلی هستند که برای مدیران خوش‌نام ما مشکل ایجاد می‌کنند که انشاء الله با عزم و هماهنگی که در سه قوه به وجود آمده خصوصاً جلسات ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی بتوانیم همان مدیران اقل را از اکثریت مدیران خدوم جدا کرده و کشوری عاری از فساد داشته باشیم. "

احمد توکلی در این زمینه خواستار دعوت از اصلاح‌طلبان برای بررسی واگذاری املاک نجومی شدند و بیان داشتند:"یکی از بلاهای کشور که سبب فساد شده است این است که برخورد با فساد و مفسدان جناحی شده و اصولگرایان پشت اصولگرایی و اصلاح طلبان پشت اصلاح طلبی مخفی می‌شوند که به نظر بنده این‌ها نه اصلاح طلبند نه اصولگرا بلکه دزد هستند."

وزیر کشور هم در این رابطه بیان داشت:" با انتقاد از انتشار اسامی عده‌ای در سطح وسیع در سایت‌ها و رسانه‌ها بدون آنکه تخلف‌شان اثبات شود، گفت: وقتی این نامه رسانه ای می شوند به اعتماد عمومی لطمه وارد می کنند و آبروی عده ای به خطر می افتد، البته منظور این نیست که اگر شخصی تخلف کرده نباید با او برخورد شود بلکه تا مسئله ای مورد بررسی قانونی قرار نگرفته و حکم درباره آن صادر نشده نباید در جامعه مطرح شود و این به معنای پنهان کردن از مردم نیست."

رسانه‌های اپوزسیون ایران ازجمله بی‌بی‌سی ،صدای آمریکا و رادیو فردا به گرفتن ماهی از آب گل‌آلود اقدام نمودن.
در این رویکرد به تیترهای ذیل پرداختند
رادیو فردا
پرونده «خانه‌های نجومی»؛ «تخفیف‌های ویژه ۵۰ درصدی» در فروش املاک شهرداری

بی‌بی‌سی
'قالیباف و چمران' از سردبیر سایت افشاگر شکایت کرده‌اند
عضو شورای شهر تهران: چند عضو شورا و مدیر شهرداری وام کلان کم بهره گرفتند
ریزش مترو کیانشهر؛ تعداد کشته‌شدگان به ۴ نفر رسید

صدای آمریکا
ورود بازرسی کل کشور به پرونده فساد در واگذاری املاک شهرداری تهران
چرا شورای شهر در قبال این حوادث سکوت کرده و از مسئولان شهرداری تهران توضیح نخواسته است؟(خاکبرداری مترو)
Share/Save/Bookmark