تلاش مجاهدین خلق برای تروریستی خواندن سپاه در آمریکا ادامه دارد
پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 40250
تلاش مجاهدین خلق برای تروریستی خواندن سپاه در آمریکا ادامه دارد
در نشست اخیری که با حضور برخی از مقام های بلندپایه سیاسی آمریکا برگزار شد، بررسی آنچه که VOA «نفوذ و رشد مالی سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان نظامی-سیاسی و نقش این نهاد در توسعه شبکه های تروریستی در خارج مرزها» خواند؛ در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش رسانه ایران، در چند هفته اخیر، علیرغم تلاش های مجاهدین خلق، برای قرار دادن سپاه در لیست سازمان های تروریستی آمریکا، در روزهای اخیر خبری مبنی بر «به حالت تعلیق درآمدن» حضور سپاه در «لیست سازمان های تروریستی» آمریکا، از خبرگزاری های مختلف مخابره شد.[اینجا بخوانید]

خبرگزاری ها به نقل از یک «منبع آگاه» تاکید داشتند: «در صورت اعمال این تحریم، امریکا امکان هر گونه گفتگو با ایران را از دست خواهد داد».

با این وجود، موضوع بررسی طرح «تروریست» خواندن سپاه پاسداران در کنگره آمریکا در حالی در هفته های اخیر بررسی می شد که همزمان، مجاهدین خلق در وانشگتن با برگزاری نشست «رو نمایی از پایگاه نظامی سپاه برای آموزش نیروهای تروریستی» در پی تسریع تصویب این طرح در کنگره آمریکا بودند.[اینجا بخوانید]

علیرغم ناکامی این سازمان در متقاعد کردن کنگره برای تصویب طرح مورد نظر، «شورای ملی مقاومت»، شاخه سیاسی مجاهدین خلق، همچنان با برگزاری سمینارهای مختلف، هدف خود را دنبال می کند.

در نشست اخیری که با حضور برخی از مقام های بلندپایه  سیاسی آمریکا برگزار شد، بررسی آنچه که VOA «نفوذ و رشد مالی سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان نظامی-سیاسی و نقش این نهاد در توسعه شبکه های تروریستی در خارج مرزها» خواند؛ در دستور کار قرار گرفت.

فیلم


در این نشست مجاهدین خلق مدعی بودند که سپاه با حضور در فعالیت های اقتصادی، به دنبال گسترش فعالیت های تروریستی در خارج از مرزهاست.

لازم به ذکر است که سه شنبه گذشته نیز، کنفرانس مشابهی توسط مجاهدین خلق در پارلمان انگلیس با همین موضوع برگزار شد.

Share/Save/Bookmark