تنظیم مشابه خبرهای BBC و VOA در پوشش سخنان رهبری
يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۳
کد مطلب: 39144
تنظیم مشابه خبرهای BBC و VOA در پوشش سخنان رهبری
مقایسه اخبار منتشر شده در چهار رسانه فارسی زبان خارج از ایران نشان می دهد که خبرهای منتشر شده در BBC و VOA شباهت بسیار زیادی بهم دارند.
رسانه ایران (rasanehiran.com):
بررسی خبرهای منتشر شده در سایت های بی بی سی فارسی و صدای امریکا در پوشش سخنان رهبر فرزانه ایران نشان می دهد که هر دو خبر، تنظیم مشابهی دارد.

BBC و VOA پس از سخنرانی رهبر ایران در روز شنبه 27 آذر در جریان برگزاری کنفرانس وحدت در تهران، به پوشش خبری این سخنان پرداختند. مقایسه اخبار منتشر شده در چهار رسانه بی بی سی فارسی، صدای امریکا، رادیو زمانه و رادیو فردا نشان می دهد که خبرهای منتشر شده در BBC و VOA شباهت بسیار زیادی بهم دارند.

در مورد انتخاب عکس مربوط به خبر نیز، عکس اول مربوط به این خبر تنها در بی بی سی و رادیو زمانه با مراسم روز شنبه مرتبط است و صدای امریکا و رادیو فردا از تصویری مربوط به مراسم های قبلی استفاده کرده اند.

BBCVOAرادیو زمانهرادیو فردا
سخنان رهبر ایران درباره انگلیسسخنان رهبر ایران درباره انگلیسسخنان رهبر ایران درباره انگلیسسخنان رهبر ایران درباره انگلیس
سخنان نخست وزیر انگلیس علیه ایرانسخنان نخست وزیر و وزیر امورخارجه انگلیس علیه ایرانحضور مسئولان ارشد ایران و همچنین مهران غفوریان در مراسمسخنان نخست وزیر و وزیر امورخارجه انگلیس علیه ایران
احضار سفیر انگلیس در ایراناحضار سفیر انگلیس در ایران*احضار سفیر و کاردار انگلیس
ماجرای بسته شدن سفارت انگلیس در تهرانماجرای بسته شدن سفارت انگلیس در تهران*انتقاد رهبر ایران از «شیعه انگلیسی»
ارتقای سطح روابط دو کشور در حد سفیرارتقای سطح روابط دو کشور در حد سفیر**
Share/Save/Bookmark