بازجویی پلیس اسراییل از نتانیاهو به اتهام «فساد مالی»
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹
کد مطلب: 39324
بازجویی پلیس اسراییل از نتانیاهو به اتهام «فساد مالی»
نتانیاهو، به ظن دریافت هدایایی گرانقیمت از تاجری در خارج از اسرائيل که در داخل این کشور منافع تجاری دارد، و نیز از یک تاجر اسرائیلی، مورد بازپرسی قرار می گیرد.

به گزارش رسانه ایران، پلیس اسرائیل روز دوشنبه از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور درباره اتهام فساد علیه او، سوال کرد. روزنامه نیویورک تایمز می نویسد که پیشاپیش رسیدن کارشناسان تحقیق، پرده ای تیره رنگ در مقابل اقامتگاه رسمی نخست وزیری اسرائیل نصب شده بود تا جلوی دید عکاسان و فیلمبرداران گرفته شود.

به گزارش کانال دو اسراییل، نتانیاهو، به ظن دریافت هدایایی گرانقیمت از تاجری در خارج از اسرائيل که در داخل این کشور منافع تجاری دارد، و نیز از یک تاجر اسرائیلی، مورد بازپرسی قرار می گیرد.

نتانیاهو عصر دوشنبه در جلسه حزب لیکود یک بار دیگر اتهام ها علیه خود را رد کرد.

تلویزیون کانال دو اسرائیل گزارش داد که نتانیاهو پذیرش «لطف» از سوی بازرگانان در اسرائیل و خارج را پذیرفته و مظنون اصلی در دور دوم تحقیقی است که اعضای خانواده را نیز دربرمی گیرد.

نیویورک تایمز می گوید که تحقیقات مجرمانه قرار است هفته آینده صورت گیرد.

کمپین سوال از نخست وزیر اسرائیل و تحقیق درباره فساد و دریافت پول را، ارل مارگالیت، یک قانونگذار اپوزیسیون از حزب اتحاد صهیونیست رهبری می کند.

مارگالیت همچنین خواستار تحقیق درباره گزارش هایی است که می گوید وکیل نتانیاهو نماینده شرکتی آلمانی در معامله فروش زیردریایی هایی به اسرائیل به ارزش یک و نیم میلیارد دلار بوده است.

پیش از این «موشه کاتساو» رئیس جمهوری سابق، به اتهام مزاحمت جنسی و مالی به شش سال زندان محکوم شد که به تازگی بعد از پنج سال از زندان آزاد شد.


همچنین «اهود اولمرت» نخست وزیر سابق اسرائیل هم یکسال پیش به اتهام فساد مالی در اسرائیل زندانی شد. او نیز به ۱۸ ماه زندان محکوم شده است.


نتانیاهو که در ماه‌های اخیر درگیر انبوهی از رسوایی‌‌ها بوده اما بازداشت نشده و هر گونه خلافی را انکار کرده، اظهار داشت «ما باز هم تکرار می‌کنیم: به نتیجه‌ای نخواهد رسید، چون بی‌اساس است».
Share/Save/Bookmark