نظر مخاطبان BBC در مورد گشت نامحسوس پلیس
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 34644
نظر مخاطبان BBC  در مورد گشت نامحسوس پلیس
موضع گیری های متفاوت در برابر طرح گشت نامحسوس پلیس از بین مردم فراتر رفته و حتی برخی از چهره های سیاسی کشور نسبت به آن واکنش های مختلفی داده اند.

به گزارش رسانه ایران، چند روز گذشته فرمانده پلیس تهران، از ساماندهی بیش از ۷۰۰۰ مامور نامحسوس پلیس امنیت در راستای اجرای طرح امنیت اخلاقی در پایتخت خبر داد.

به گفته او، این افراد در صورت مشاهده مزاحمت برای نوامیس، آلودگی صوتی، کشف حجاب در خودرو و انجام حرکات نمایشی در خیابان، شماره پلاک خودرو را برداشته و از طریق سامانه پیامکی به مرکز پلیس امنیت اخلاقی اطلاع می‌دهند سپس از سوی پلیس امنیت با این افراد تماس گرفته و از آنان خواسته می‌شود که در موعد تعیین شده به پلیس مراجعه کنند.

این طرح که مخالفان و موافقان خود را دارد، روز گذشته در برنامه نوبت شما، بخش فارسی BBC بر روی آنتن رفت. مخاطبان تلفنی این برنامه، نسبت به این طرح نظرات مختلفی داشتند. عده ای بر آن بودند که این طرح موجب امنیت بیشتر در جامعه می شود و عده ای دیگر معتقد بودند که این طرح موجب استرس زیر ذره بین بودن را به ایشان القا می کند. علیرغم آنکه BBC فارسی در این برنامه بیشتر در برخورد این ماموران با افراد بدحجاب تمرکز کرده بود اما این ماموران برای جلوگیری از مزاحمت برای نوامیش، آلودگی صوتی و حرکات نمایشی در خیابان ها حضور دارند. قسمتی از این برنامه را در زیر ببنید:

فیلم
Share/Save/Bookmark