دستگیری معترضان وال استریت توسط پلیس برای پول بیشتر
پنجشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۲۶
کد مطلب: 5410
مرجع : آلترنت
مترجم :
 
پلیس ۹۹۲ نفر از تظاهرات کنندگان جنبش "وال استریت" را دستگیر کرده است. پلیس نیویورک پیش تر هم به این سایت اعلام کرده بود که چنین جنبش هایی برای شهردار هزینه ای معادل تقریبا ۳.۴ میلیون دلار در بر دارد.
جنبش اشغال "وال استریت"می گوید که ۹۹۲ نفر از تظاهرات کنندگان در این جنبش با برچسب قیمتی "۳.۴ میلیون دلاری" توسط پلیس نیویورک دستگیر شدند!

"نیک ترس" (Nick Turse) نویسنده ارشد وبسایت "آلترنت" در توضیح این گفته در مطلبی که در ۱۸ اکتبر ۲۰۱۱ می نویسد که در واقع پلیس ضد شورش نیویورک نزدیک به هزار نفر از تظاهرکنندگان جنبش "وال استریت" را در حالی دستگیر کرد
در تظاهرات چهار روزه ی "مجمع ملی جمهوری خواهان" (RNC) در سال ۲۰۰۴ نیویورک، ۱۸۰۶ دستگیر شدند. تخمینی از هزینه ی حفظ امنیت این حرکت مطابق با گزارش ای.بی.سی نیوز ۸۰ میلیون دلار بوده است که شامل اضافه کاری پلیس هم می شود.
که میلیون ها دلار بابت این اضافه کاری دریافت می کند!

آخرین کتابی که آقای "ترس" نوشته "راهی برای عقب نشینی از افغانستان" نام دارد. او که با سایت "TomDispatch.com" نیز همکاری دارد می نویسد در حالی که تظاهرات جنبش "وال استریت" وارد دومین ماه پیاپی حرکت خویش می شود و همچنین با نزدیک شدن به شکوفایی و موفقیت این جنبش در میدان لیبرتی منهتن - مرکز تجاری نیویورک - این حرکت پر انرژی و پر شور همچنان در تلاش برای ادامه ی فشار بر روی سیستم مالیاتی شهر می باشد و خواهان افزایش اعمال اعتراضات خویش به دور از هرگونه خشونتی است.

بر طبق آماری که پلیس نیویورک (NYCP) به سایت "آلترنت" ارائه داده است، پلیس ۹۹۲ نفر از تظاهرات کنندگان جنبش "وال استریت" را دستگیر کرده است. پلیس نیویورک پیش تر هم به این سایت اعلام کرده بود که چنین جنبش هایی برای شهردار هزینه ای معادل تقریبا ۳.۴ میلیون دلار در بر دارد.

اگر بخواهیم دورنمایی از این تخمین داشته باشیم، به عنوان مثال در تظاهرات چهار روزه ی "مجمع ملی جمهوری خواهان" (RNC) در سال ۲۰۰۴ نیویورک، ۱۸۰۶ دستگیر شدند. تخمینی از هزینه ی حفظ امنیت این حرکت مطابق با گزارش ای.بی.سی نیوز ۸۰ میلیون دلار بوده است که شامل اضافه کاری پلیس هم می شود.

با اینکه دولت فدرال آمریکا صاحب بخش عظیمی از این هزینه ها است، شهردار گزارش داده است که این حرکت برای نیویورک در حدود
به دنبال جنبش سال ۲۰۰۴ نیویورک، بیشتر از ۹۰ درصد تظاهرات کنندگان دستگیر شده و تبرئه شدند؛
۸ میلیون دلار هزینه در بر داشته است.

به دنبال جنبش سال ۲۰۰۴ نیویورک، بیشتر از ۹۰ درصد تظاهرات کنندگان دستگیر شده و تبرئه شدند؛ آن هم با اعتراض برخی در مقابل دفتر شهردار نیویورک.

بر اساس گزارشی که در اوایل امسال توسط "تامسون از خبرگزاری رویترز" منتشر شد، ۱۵۲ نفر از معترضان از دعوی خود عقب نشینی کردند و نیویورک بر طبق قوانین دپارتمان این شهر ۱.۸ میلیون دلار بابت اسکان آن ها پرداخت کرده است و هنوز ۴۷۴ نفر از این موارد وضعیت نامعلومی دارند.

در حدود ۱۴۰۰ نفر پس از گذراندن فرآیند رسیدگی قضایی هنوز هم منتظر دریافت هزاران یا ده ها هزار دلار خسارت خویش می باشند.

نیویورک آماده ی مواجهه با معترضان جنبش "وال استریت" است. این جنبش نشات گرفته از جریان دستگیری معترضین پل "بروکلین" است که بیشتر از دو هفته به دنبال خسارات نامعلوم خود بودند.
Share/Save/Bookmark