۱
صحبت های علنی نشده "اوباما" درباره "نتانیاهو"
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۴۷
کد مطلب: 8174
گزارشگر :
 
صحبت های علنی نشده "اوباما" درباره "نتانیاهو"
اوباما علاوه بر ایران، شخص نتانیاهو را تهدیدی علیه موجودیت اسراییل می داند و معتقد است نتانیاهو یک رهبر سیاسی ترسو است که با وجود اینکه هیچ کسی او را از لحاظ سیاسی تهدید نمی کند، همچنان آمادگی ندارد راه حل میانه ای را با فلسطینی ها هدایت کند.
به گزارش عصر ایران باراک اوباما رئیس جمهور امریکا در جلسات محرمانه و غیرعلنی گفته است بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل منافع سیاسی اسراییل را نمی فهمد و رفتارهای کابینه وی، اسراییل را به سمت انزوای شدید بین المللی سوق می دهد.

این اطلاعات توسط روزنامه نگار امریکایی "جفری گولدبرگ" که به نزدیکی به کاخ سفید مشهور است، در سایت اینترنتی شبکه خبری بلومبرگ امریکا منتشر شده است.

اوباما همچنین سیاست های نتانیاهو را "خودنابودی" توصیف کرده و گفته است که هر مجوز جدید شهرک سازی اسراییل در خاک فلسطین، اسراییل را به سوی "انزوای بین المللی شبه کامل" می برد.

وی اضافه کرده است: در صورتی که اسراییل به دولت منفوری در سطح بین المللی تبدیل شود، حتی امریکا هم نمی تواند ایستادگی کند و از اسراییل دور خواهد شد.

اوباما همچنین گفته است ایران تهدید کوتاه مدت علیه موجودیت اسراییل است؛ اما رفتارهای اسراییل، تهدید طولانی مدت علیه موجودیت خود است.

در زمینه موضوع فلسطین هم اوباما معتقد است نتانیاهو یک رهبر سیاسی ترسو است که با وجود اینکه هیچ کسی او را از لحاظ سیاسی تهدید نمی کند، او همچنان آمادگی ندارد راه حل میانه ای را با فلسطینی ها هدایت کند.

بر پایه این گزارش با وجود اینکه اوباما به شدت منتقد سیاست های نتانیاهو است؛ اما قصد ندارد کمک های نظامی امریکا به اسراییل یا تلاش ها برای توقف برنامه هسته ای ایران را متوقف کند.
Share/Save/Bookmark
مهدی
۱۳۹۱-۱۲-۱۰ ۰۷:۴۸:۴۰
فراوش نکنیم که سگ زرد برادر شغال است...
مخصوصا اگه این سگ در مثل ما، یک هویت جعلی به نام "باراک حسین اوباما جونیور" باشد!!! (2156)