نتایج تازه ترین نظرسنجی ها در انگلیس؛
افزایش حمایت ها از حزب کارگر انگلیس / پیشتازی حزب حاکم
دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
کد مطلب: 40666
افزایش حمایت ها از حزب کارگر انگلیس / پیشتازی حزب حاکم
بر اساس یک نظرسنجی که روز شنبه منتشر شد، ترزا می، نخست وزیر انگلیس در انتخابات پارلمانی هشتم ژوئن برابر با 18 خرداد ماه آینده دست کم 8 درصد از رقیب خود، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر جلوتر است.
با داغ شدن رقابت های سیاسی در آستانه انتخابات سراسری پیش از موعد در انگلیس، نتایج تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که حمایت از حزب اصلی مخالف دولت، حزب کارگر افزایش یافته است اما حزب محافظه کار حاکم همچنان پیشتاز است.

به گزارش رسانه ایران، بر اساس یک نظرسنجی که روز شنبه منتشر شد، ترزا می، نخست وزیر انگلیس در انتخابات پارلمانی هشتم ژوئن برابر با 18 خرداد ماه آینده دست کم 8 درصد از رقیب خود، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر جلوتر است.

به نوشته یورونیوز، در حالی که پس از همه پرسی سال گذشته برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت)، سیاستمداران ملی گرای اسکاتلند برای یک تلاش دیگر به منظور استقلال از پادشاهی انگلستان آماده شده اند، خانم می کارزار انتخاباتی خود در اسکاتلند را از شهر ابردین آغاز کرده است.

نخست وزیر انگلیس مخالف جدایی و استقلال اسکاتلند است.

ترزا می به خبرنگاران گفته که هر رایی که در این انتخابات به او و به تیم او داده می شود، به منزله رای به تقویت موضع آنها در مذاکرات برگزیت است.

از سوی دیگر، در شرق لندن جرمی کوربین در جمع مردم گفت که نخست وزیر برای انحراف توجهات از کارنامه حزب حاکم، بر موضوع برگزیت متمرکز شده است.

آقای کوربین گفت: «محافظه کاران به جای صحبت کردن در باره لیستی طولانی از وعده های عمل نشده و اهمال که هفت سال است ادامه دارد، ترجیح می دهند درباره آینده انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا وعده های باورنکردنی بدهند.»

در همین حال، نتایج یک نظرخواهی دیگر نشان می دهد که حدود نیمی از کسانی که در انتخابات دو سال پیش به حزب کارگر رای دادند ممکن است در انتخابات پارلمانی آتی، رای خود را به نفع یک حزب دیگر به صندوق بریزند.
Share/Save/Bookmark