نماز عید سعید فطر در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۳۶
کد مطلب: 14386
گزارشگر :
 
نماز عید سعید فطر در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد
صدها تن از شیعیان مقیم انگلیس صبح سه شنبه با حضور در مرکز اسلامی انگلیس در لندن، نماز عید فطر را به امامت حجت الاسلام والمسلمین شمالی نماینده مقام معظم رهبری و رییس مرکز اسلامی انگلیس اقامه کردند.نمازگزاران به شکرانه روزه داری و تزکیه نفس، خداوند متعال را سپاس گفتند و برای سربلندی و عزت مسلمانان دعا کردند.
صدها تن از شیعیان مقیم انگلیس پس از یک ماه تزکیه نفس، صبح سه شنبه با حضور در مرکز اسلامی انگلیس در لندن، نماز عید فطر را به امامت حجت الاسلام والمسلمین شمالی نماینده مقام معظم رهبری و رییس مرکز اسلامی انگلیس اقامه کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسلمانان نمازگزار از اقشار و ملیت های مختلف پیش از اقامه نماز عید، با ذکر نام خدا به تکلیف واجب الهی عمل کرده و زکات فطریه خود را در صندوق هایی که به همین منظور تدارک دیده شده بود، ریختند.

در ابتدای این مراسم، یکی از قاریان بین المللی آیاتی چند از قرآن کریم را تلاوت کرد و سپس نمازگزاران با ندای تکبیر به استقبال نماز باشکوه عید سعید فطر رفتند.

نمازگزاران که پس از یک ماه عبادت و روزه داری در این مراسم شرکت کرده بودند به شکرانه روزه داری و تزکیه نفس، خداوند متعال را سپاس گفتند و برای سربلندی و عزت مسلمانان دعا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شمالی نیز در خطبه های نمازعید فطر ضمن تبریک این مناسبت و دعوت تمامی مومنین به تقوی الهی، مطالبی را در مورد اهمیت ماه مبارک رمضان و عید فطر و نیز مسایل و مصائب جهان اسلام بویژه در عراق، سوریه و غزه بیان کرد.

وی گفت: به رغم شادی مسلمانان به مناسبت فرا رسیدن عید فطر، در حال حاضر شماری زیادی از مسلمانان در غزه، عراق و سوریه دچار رنج و مشکل هستند که این مساله تمامی مسلمین را ناراحت و اندوهگین می سازد.

رییس مرکز اسلامی انگلیس اضافه کرد: لازم است تمامی مسلمانان برای کمک به برادران دینی شان بویژه در غزه که بدنبال حملات رژیم صهیونیستی هم اینک در رنج بسر می برند، بشتابند.

وی همچنین خواستار همدلی و وحدت مسلمانان جهان شد و گفت بی تردید بسیاری از مشکلات کنونی با همدلی، اخوت و احترام به یکدیگر قابل حل و فصل است.

دکتر شمالی در خطبه های نماز عید فطر همچنین از حضور و مشارکت مسلمانان روزه دار در مراسم و برنامه های مرکز اسلامی انگلیس در ایام ماه مبارک رمضان تشکر و قدردانی کرد.

نماز عید فطر صبح روز سه شنبه علاوه بر مرکز اسلامی انگلیس در لندن در سایر مراکز اسلامی و مساجد این کشور نیز برگزار شد.

مراکز اسلامی انگلیس روز سه شنبه روز اول ماه شوال و روز عید فطر اعلام کرده بودند.

در حال حاضر جمعیت مسلمانان در انگلیس نزدیک به ۳ میلیون نفر می رسد.
Share/Save/Bookmark