قانونگذاران آمریکا به دنبال تغییرات ساختاری در VOA و رادیو فردا
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۰
کد مطلب: 38939
قانونگذاران آمریکا به دنبال تغییرات ساختاری در VOA و رادیو فردا
قانونگذاران آمریکايى به دنبال آن هستند که کارکرد صدای آمریکا به نوعی تغییر کند که قادر باشد در سریع ترین شکل ممکن جواب تبلیغات ضد آمریکايى را بدهند. هم چنین رسانه های دولتی آمریکای مانند صدای آمریکا و رادیو فردا به اصطلاح یک کاسه شوند و زير مدیریتی واحد باشند. اين رسانه ها از اين پس به ميزان برابرى زير كنترل كنگره و دولت وقت خواهند بود.

گزارش ها از اقداماتی حكايت دارد که به موجب آن، در آینده نه چندان دور شاهد تغییراتی ساختاری در رسانه های دولتی آمریکا شامل صدای آمریکا و رادیو فردا خواهیم بود.

به گزارش رسانه ایران، بر اساس گزارش هاى منتشر شده در روزهاى اخیر، تلاش هايی از سوی قانونگذاران در واشنگتن دی سی در جریان است که بر مبنای آن زمزمه ای که مدتی به گوش مى رسيد، اجرا شود؛ و آن تغيير مدیریت رسانه های دولتی آمریکا به مديريت بخش خصوصی است.

آن چه مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال آن است را می توان به سرعت بخشیدن در نحوه عملکرد رسانه های دولتی آمریکا از یک سو و به حداقل رساندن موازی کاری در این رسانه ها از سوی دیگر خلاصه کرد.


به زبان ساده تر، قانونگذاران آمریکايى به دنبال آن هستند که کارکرد صدای آمریکا به نوعی تغییر کند که قادر باشد در سریع ترین شکل ممکن جواب تبلیغات ضد آمریکايى را بدهند. هم چنین رسانه های دولتی آمریکای مانند صدای آمریکا و رادیو فردا به اصطلاح یک کاسه شوند و زير مدیریتی واحد باشند. اين رسانه ها از اين پس به ميزان برابرى زير كنترل كنگره و دولت وقت خواهند بود.

نخستين قدم قطعى در اين راستا، انحلال شورای ۹ نفره سیاستگذاری رسانه های دولتی آمریکا موسوم به بی بی جی BBG و تمركز امور در دست يك مدير اجرايى مقتدر است.

در گزارش ها آمده در نشست بعدى بى بى جى در واشنگتن دی سی در فروردين پیش رو، اواخر مارس ٢٠١٧، نقش شوراى سياستگذارى رسانه هاى دولتى به نقشى مشورتى تقليل مى يابد.

شایان ذکر است که با تصويب و اجراى مراحل قانونی مسلما شاهد تغییراتى ساختاری در صدای آمریکا خواهیم بود. با ادغام رسانه های دولتی و تغيير ساختار آن از فدرال به غير فدرال ممكن است مديران و کارکنان بخش فارسی صدای آمریکا و رادیو فردا دچار تعديل نيروى جدى شوند.
Share/Save/Bookmark