شرارت انگلیسی
يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۷
کد مطلب: 39389
مولف : محمود شریعتی
 
انتشار گزینشی از سخنان رهبر انقلاب در خصوص اظهارات اخیر سران دو قوه مجریه و قضاییه توسط بی بی سی فارسی نشان می دهد که رهبری به طرفداری از قوه قضاییه سخنرانی کرده است. حال آنکه جملات ایشان حاکی از واقعیت دیگری است.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):
انتشار گزینشی از سخنان رهبر انقلاب در خصوص اظهارات اخیر سران دو قوه مجریه و قضاییه توسط بی بی سی فارسی نشان می دهد که رهبری به طرفداری از قوه قضاییه سخنرانی کرده است. حال آنکه جملات ایشان حاکی از واقعیت دیگری است.
رهبر انقلاب امروز در دیدار مردم قم با گریز به اظهارات اخیر سران دو قوه آن را مسئله غیر مهمی دانستند که تمام می شود. بخشی از صحبت های ایشان که در سایت Khamenei.ir منتشر شد: «من کاری به بگومگوهای اخیر رؤسای دو قوه ندارم زیرا موضوع مهمی نیست و به حول و قوه الهی تمام می‌شود، اگرچه دشمن به دنبال بزرگ‌نمایی آنهاست اما همه باید وجود یک قوه قضاییه مستقل و شجاع را قدر بدانند.»

رهبر معظم انقلاب در این خصوص افزودند: «من همواره از دولتها، از مجلس شورای اسلامی و از قوه قضاییه حمایت کرده و می‌کنم اما باید دید دشمن به دنبال چیست و او را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت.» ... «امروز مهمترین اهداف کشور، داشتنِ «دستگاه امنیتی قوی»، «دستگاه نظامی مقتدر و مردمی»، «حرکت عظیم مردمی به نام بسیج»، «روحانیت آگاه به زمان و حاضر در صحنه»، «قوه قضاییه مقتدرِ کامل»، و «دولت برنامه ریزِ دقیق و شجاع» است زیرا با تأمین این اهداف، حرکت ملت ایران موفق خواهد شد و باید هر کدام از این عناصر که موجود نیستند، تأمین، و عناصر موجود، حفظ شوند.»
بی بی سی فارسی اما تنها پاراگراف نخست را در سایت خود منتشر کرده و گفته: «در روزهای گذشته جدال لفظی میان رئیس قوه قضاییه و رئیس جمهور ایران بر سر مسائلی مانند پرونده بابک زنجانی، حساب‌های قوه قضاییه و منابع مالی ستاد حسن روحانی در انتخابات قبلی ریاست جمهوری بالا گرفته و واکنش‌های زیادی داشته است.»

تصویر زیر از سایت بی بی سی فارسی


این درحالی است که عدم سوگیری جناحی به نفع هر یک از قوا راهبرد کلی رهبری می باشد و ایشان همواره بر حمایت از همه قوا در همه دوره ها تاکید داشته اند. چه اینکه در همین دیدار نیز مجددا بر این مسئله تاکید دوباره کردند. اما همچون بخش های دیگر از سخنان ایشان نادیده گرفته شد.اگر واژه اختلاف را در سایت بی بی سی فارسی جستجو کنید ۸۰۵۸ مورد نمایش خواهد داد. در مقابل کلمه وحدت به نصف این مقدار حدود ۴۱۰۰ نتیجه منجر خواهد شد. این یک آزمون ساده برای تشخیص اولویت های بی بی سی فارسی است.


جالب آنجاست که بی بی سی همواره بر بی طرفی رسانه ای خود تکیه دارد، حال آنکه از طریق بودجه وزارت خارجه انگلیس اداره می شود. با این نشانه ها و قراین اتهام ها علیه انگلیس و رسانه های این کشور مبنی بر برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری برای کشورهای منطقه و ایران با اهدافی مثل «تجزیه عراق، سوریه، یمن و لیبی» هم تقویت و باور آن آسان تر می شود.
Share/Save/Bookmark