۱
«افق ایران، دیگر متعلق به شاهزاده رضا پهلوی نیست»
دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب: 41124
«افق ایران، دیگر متعلق به شاهزاده رضا پهلوی نیست»
«امروز در این شرایط، رسانه افق ایران، دیگر یک رسانه رسمی و متعلق به دفتر سیاسی شاهزاده رضا پهلوی نیست، چرا که مدتی است شاهزاده دفتر سیاسی خود را تعطیل کرده است.»

به گزارش رسانه ایران، چند روز پیش، رضا پهلوی بر روی صفحه شبکه اجتماعی خود ویدیویی را با عنوان «پاسخ به پرسش های شما» منتشر کرد و در قسمتی از آن گفت: «... اگر هم قرار باشد از حالا و در آینده مطلبی را ، اطلاعیه ای را، در خواستی را از شما رسما انجام بدهم ، از کانال های رسمی خود من خواهید شنید » ( هم زمان " لیست نشانی های رسمی رضا پهلوی در فضای مجازی " بر روی صفحه می آید )؛ رضا پهلوی ادامه می دهد: «... هیچ مرجع دیگری، هر چه قدر هم که فکر بکنید به من وصل هستند، به عنوان یک مرجع رسمی تلقی نکنید، برای این که به قول معروف مو لای درزش نرود ...»

همین موضوع باعث شده تا در شبکه های اجتماعی و رسانه های سلطنت طلب لس آنجلسی، اخباری مبنی بر جدایی رضا پهلوی از «شورای ملی ایران» و تلویزیون رسمی خود، یعنی «افق ایران» منتشر شود.

در همین راستا، امروز نما، یکی از پایگاه های خبری لس آنجلسی به سراغ مهدی آقا زمانی شناخته شده ترین چهره تلویزیون افق ایران، رسانه ای که به مدت سه سال به عنوان ارگان رسمی رضا پهلوی شناخته می شد، برود.

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000041/nf00041124-1.png
مهدی آقازمانی مجری و تهیه کننده تلویزیون افق ایران

مهدی آقا زمانی در این گفتگو درباره دلیل تاسیس تلویزیون افق ایران اظهار می کند: «توجه داشته باشیم که افق ایران درست سه سال پیش، در تابستان ۲۰۱۴ میلادی، در حالی نطفه اش در لس آنجلس و واشنگتن بسته شد،که نهاد اپوزیسیون به دلایل توافقات فی مابین دولت های ایالات متحده آمریکا به رهبری پرزیدنت اوباما، و دولت تهران برای رسیدن به یک توافق اتمی در محجوریت رسانه ای قرار داشتند».

او در ادامه با تاکید بر تعطیل شدن دفتر سیاسی رضا پهلوی و عدم ارتباط میان رضا پهلوی و تلویزیون افق ایران، می گوید: «اما حالا پس از گذشت ۳ سال ، وجود رسانه ای به این حالت، بار دیگر ایجاد انحصاری را رقم می زند که این انحصار بی هیچ تردیدی می تواند بسیاری از اهداف فعالانه رهبران سیاسی موافق خواستگاه های اجتماعی شاهزاده رضا پهلوی را زیر سئوال برد. امروز در این شرایط، رسانه افق ایران، دیگر یک رسانه رسمی و متعلق به دفتر سیاسی شاهزاده رضا پهلوی نیست، چرا که مدتی است شاهزاده دفتر سیاسی خود را تعطیل کرده است.»

این مجری تلویزیون افق ایران توجیه خروج رضا پهلوی از تلویزیون افق ایران مدعی است: «در شرایطی که امروز شاهزاده رضا پهلوی،در تمام رسانه های جریان اصلی و بسیاری از رسانه ها با استقبال روزنامه نگاران مواجه است، داشتن یک رسانه مستقل و ارگان حزبی ، قطعا به سیاست های شاهزاده برای رسیدن به یک اتحاد، در فضای دمکراسی خواهی در میان اپوزیسیون لطمه خواهد زد.ۺاهزاده رضا پهلوی، با گفتگوی مستقیم با مردم از طریق شبکه های اجتماعی، در کنار برداشت انگشت از روی یک رسانه خاص، فرصت برابر را برای برقراری ارتباط با خود، در مقام یک رهبر سیاسی فراهم کرده است.»

مهدی آقا زمانی همچنین درباره حیات تلویزیون پس از جدایی رضا پهلوی از این رسانه اظهار داشت: «
«اجازه بدهید از این منظر به قضیه نگاه کنیم ، تاسیس افق ایران از یک ایده اولیه آغاز شد و هزینه آن را تا به امروز، مدیر، مالک و بنیانگذار تلویزیون اندیشه ـ (نادر درمانی) ـ تامین کرده است.با توجه به حمایت مسقیم شاهزاده رضا پهلوی، این رسانه توانست در افکار عمومی توجه ویژه ای را جلب کند. افق ایران تقرییا ۱۴ ساعت در طول هفته برنامه تولید می کند، و مادامی که هزینه های لازم برای تولید این برنامه ها در اختیار رسانه افق ایران قرار گیرد ، افق ایران به حیات رسانه ای خود ادامه خواهد داد.»

روز گذشته در فضای مجازی فایل صوتی از جلسه رضا پهلوی منتشر شد که در آن رضا پهلوی رسانه های لس آنجلسی را «فکسَنی» خطاب می کند که «در باغ نیستند».
بیشتر بخوانید:
+ فایل صوتی لو رفته رضا پهلوی: رسانه های فَکَسَنی لس آنجلس اصلا توی باغ نیستند
Share/Save/Bookmark
محمد مصدق
۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۲۰:۲۳:۰۳
با درود و وقت بخیر ! اینجانب یکبار در یک مصاحبه ماهیت آمریکایی آنرا متوجه شدم و به سایت شاهزاده رضا پهلوی اطلاع رسانی نمود که پس از مدتی آن مصاحبه حذف شد. بنابراین بسا شاهزاده متوجه خیانتهای و خودفروختگی هایی در رسانه افق ایران شده اند و مسولیت آنرا نمی پذیرند که شریک قافله خیانتکاران آمریکایی یا انگلیسی نباشند. من هم به جناب شاهزاده حق می دهم که این رسانه بایست فقط وطن پرستی و فقط پرچم شیر و خورشید ایران را به اهتزار در آورد. در مصاحبه مذکور سخن از جلب حضور آمریکا در دریای کاسپین بود که من بلافاصله متوجه موضع آمریکایی آن شدم و اطلاع رسانی کردم. (8907)