مهمترین عوامل وحشت مردم امریکا چیست؟
يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۲
کد مطلب: 17464
گزارشگر :
 
بیشتر مردم امریکا نه فقط از جنایاتی مثل کودک‌ربایی، حمله باندهای تبهکار، تجاوز جنسی و غیره می‌ترسند، بلکه باور دارند که این جنایات در ۲۰ سال گذشته افزایش یافته است


پژوهشگران دانشگاه چپمن واقع در ایالت کالیفرنیا با ۱.۵۰۰ نفر در سراسر امریکا تماس گرفته و بر اساس پاسخ آن‌ها پنج عامل مهم ترس و وحشت مردم را چنین برشمرده است:

تنها قدم زدن در شب، قربانی سرقت هویت شدن، امنیت اینترنتی، قربانی حمله مسلحانه فردی/جمعی شدن، و سخن گفتن در برابر جمع.

به گزارش رسانه ایران به نقل از صدای امریکا، پژوهشگران سپس اطلاعات دریافتی را در چهار دسته زیر طبقه‌بندی کردند: ترس‌های فردی؛ ترس‌های جمعی؛ ترس‌های بازدارنده؛ و جنایت.

دکتر ادوارد دِی، مسئول بخش مربوط به جنایات در پژوهش و تجزیه و تحلیل برعهده داشت، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت:

«بیشتر مردم امریکا نه فقط از جنایاتی مثل کودک‌ربایی، حمله باندهای تبهکار، تجاوز جنسی و غیره می‌ترسند، بلکه باور دارند که این جنایات در ۲۰ سال گذشته افزایش یافته است. وقتی به داده‌های آماری در سوابق پلیس و اف‌بی‌آی مراجعه کنیم، می‌بینیم که در واقع این گونه جنایات در دو دهه گذشته در امریکا کاهش یافته است.»

این
یک نگرانی دیگر مردم امریکا این است که در آینده پولشان ته بکشد و بیمار شوند.
پژوهش همچنین به مایه‌های عمده نگرانی مردم امریکا پرداخته. بیشتر این نگرانی‌ها حول و حوش فعالیت‌های اینترنتی است: مردم نگران نظارت دولت و شرکت‌های عمده بر فعالیت‌های اینترنتی خود هستند.

یک نگرانی دیگر مردم امریکا این است که در آینده پولشان ته بکشد و بیمار شوند.

و هر چند بلایای طبیعی مثل گردباد و گردباد دریایی، یا زلزله در امریکا زیاد اتفاق می‌افتد و موجب نگرانی مردم است، تنها ۲۵% از مردم بسته‌های لوازم مورد نیاز در صورت وقوع بلایای طبیعی را دم دست دارند – بسته اضطراری مواد خوراکی، آب، پوشاک و فوریت‌های اولیه پزشکی. به گفته آن گوردون، یکی از پژوهشگران ارشد در تحقیق اخیر:

«داریم مطالعات پیگیرانه‌ای در این باره انجام می‌دهیم که چرا امریکایی‌ها به رغم درس‌هایی که از بلایای طبیعی اخیر گرفته‌اند، کماکان برای رویارویی با آن خود را آماده نمی‌کنند. و در کنار آن، نگاهی هم خواهیم داشت به گروه موسوم به پرپرز (preppers) – که در آمادگی برای بلایای طبیعی به راه افراط افتاده است.»

پژوهشگران حتی درباره این که چه افرادی از چه چیزهایی ممکن است وحشت داشته باشند هم دست به تحقیق زده‌اند. در پژوهش اشاره شده که افرادی که تحصیلات پایین‌تری دارند و زیاد تلویزیون تماشا می‌کنند، ثابت‌ترین گروهی هستند که پیشاپیش اتفاق، از آن وحشت دارند.
Share/Save/Bookmark