آیا دمکراسی با اسلحه به دست می آید؟!
دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳
کد مطلب: 38344
آیا دمکراسی با اسلحه به دست می آید؟!
علی رغم اظهارات چهره های رسانه ای گروهک دمکرات کردستان، که ادعای دمکراسی خواهی برای مردم ایران را دارند، اما فعالیت های نظامی و خرابکارانه ایشان در غرب کشور با هدف " ناامن جلوه دادن ایران " و همچنین " درخواست کمک از اسراییل برای جنگ علیه ایران"، نشان می دهد که دمکراسی، بهانه ای بیش برای توجیه اقدامات تروریستی این گروهک نیست.

به گزارش رسانه ایران، هفته گذشته، گروه پارلمانی پروگرسیو-الاینس و فراکسیون سوسیال دموکرات‌های اروپا میزبان کنفرانسی با موضوع «برنامه‌ای جامع برای صلح و عدالت» در مقر اتحادیه اروپا بودند.

در میان مهمانان این کنفرانس حزب دمکرات کردستان ایران به عنوان یکی از گروه‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی حضور داشت و دبیر کل این حزب مصطفی هجری یکی از سخنرانان پانل «شرایط سیاسی حاکم بر خاورمیانه» بود.

در همین رابطه مصطفی هجری به خبرنگار حاضر در این اجلاس در رابطه با موضوع مطرح شده از سوی خود اظهار داشت "محور اصلی صحبت‌ها درباره عدالت و صلح در منطقه خاور میانه بود. نمایندگان دیگری از فلسطین، مراکش، کردهای ترکیه و کردهای عراق نیز در این کنفرانس شرکت داشتند. سخنان من متمرکز بود بر روی جمهوری اسلامی از یک طرف و از سوی دیگر مبارزات حزب دموکرات کردستان ایران و به طور کلی کردهای ایران و فشاری که از سوی جمهوری اسلامی بر آنها روا داشته شده و همچنان متاسفانه ادامه دارد".

او همچنین با ادعای ایجاد تنش توسط جمهوری اسلامی در منطقه مدعی شد "من در صحبت های خودم به جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از عوامل اصلی درگیری و تنش و ایجاد آشوب و تفرقه در منطقه خاورمیانه پرداختم و صراحتا بیان کردم که ما معتقدیم تا زمانی که جمهوری اسلامی ایران بر سر کار باشد در منطقه آشتی و آرامش نمی‌تواند به وجود آید".

مصطفی هجری که در چند ماه گذشته حملاتی نظامی پراکنده ای را در غرب کشور انجام داده در رابطه را موضوع امنیت در ایران تاکید داشت " از طرف دیگر از این طریق به عنوان مردمی تحت ستم صدای خود را به گوش مردم ایران برسانیم و تبلیغات جمهوری اسلامی که می‌خواهد نشان دهد ایران کشور امنی است و در کردستان هیچ اعتراضی وجود ندارد و مردم کُرد هم از این رژیم راضی هستند را خنثی کنیم".

مصطفی هجری در چند ماه گذشته رسما علیه جمهوری اسلامی اعلام جنگ کرده و برای این موضوع از کشورهای مختلف به خصوص اسراییل درخواست کمک کرده است.(خبر مربوطه را اینجا ببینید)
Share/Save/Bookmark