"و اینگونه القاعده بهتر از داعش آمد پدید!"
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب: 38894
"و اینگونه القاعده بهتر از داعش آمد پدید!"
فرهمند علیپور، تحلیلگر سیاسی مقیم ایتالیا، در صفحه مجازی خود به انتقاد از اختلاف پوشش خبر بی بی سی و دیگر رسانه های فارسی زبان از جنگ های داخلی عراق و سوریه پرداخت.

به گزارش رسانه ایران، فرهمند علیپور، تحلیلگر سیاسی مقیم ایتالیا، در صفحه مجازی خود به انتقاد از اختلاف پوشش خبر بی بی سی و دیگر رسانه های فارسی زبان از جنگ های داخلی عراق و سوریه پرداخت.

علیپور که پیش از این نیز، گزارش های بی بی سی فارسی درباره جنگ عراق و سوریه را یک سویه خوانده بود [اینجا بخوانید] در صفحه خود نوشت:

«بر لب جوی بشین و نحوه پوشش اخبار داعش و القاعده، موصل و حلب رو از بی بی سی و دیگر دوستان ببین! موصل در دست داعش است و بخشی از شهر حلب در دست القاعده ( در دست جبهه النصره شاخه القاعده در شام که به ابتکار و تلاش ها و اصرارهای قطر اسمش رو چند ماه پیش از جبهه النصره به فتح الشام تغییر داد و دیگه همه چی حل شد.)
از آنجایی که حکومت عراق مورد تایید آمریکاست در شهر موصل عراق شهروندان قربانی داعش هستند و ارتش عراق رهایی بخش
از آنجایی که حکومت سوریه مورد تایید آمریکا نیست در شهر حلب مردم از القاعده لذت می برند و اکنون در هراس از ارتش ویرانگر سوریه هستند.
البته در گزارشهای مربوط به سوریه و حلب اسمی از القاعده و فتح الشام نمیره. همین بس که "مخالفان اسد" گفته بشه، در عراق اما "مخالفان عبادی" نیستند، داعش هستند.
و اینگونه القاعده بهتر از داعش آمد پدید!»
Share/Save/Bookmark