داعش، شبکه اجتماعی مختص خود را می‌سازد
يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب: 40710
داعش، شبکه اجتماعی مختص خود را می‌سازد
داعش مدت‌ها برای تبلیغات‌اش از شبکه‌های اجتماعی رایج همچون توییتر استفاده می‌کرد. اما از آنجا که مقابله شرکت‌های بزرگ فناوری با تروریست ها شدیدتر شده، آنان به دنبال راه‌اندازی شبکه اجتماعی مختص خود هستند.

به گزارش رسانه ایران، به نقل از دویچه وله بر اساس اطلاعات پلیس اتحادیه اروپا، گروه تروریستی داعش سابق در حال راه‌اندازی شبکه اجتماعی مختص به خود است.

راب واین‌رایت (Rob Wainwright)، رئیس پلیس اتحادیه اروپا، اعلام کرد که این نهاد در جریان عملیات گسترده علیه انتشار مضامین افراطی در اینترنت، پلتفرم جدید داعش را کشف کرده است.

به گفته‌ی واین‌رایت، اقدام داعش در ساخت شبکه جدید خود، واکنشی به فشار فزاینده‌ی سرویس‌های اطلاعاتی، پلیس و شرکت‌های بزرگ فناوری است که تلاش کرده‌اند تا از گسترش تبلیغات این گروه تروریستی از طریق شبکه‌های اجتماعی رایج جلوگیری کنند.

البته رئیس پلیس اتحادیه اروپا در این مورد سخنی نگفت که آیا از لحاظ فنی حذف پلتفرم اینترنتی داعش از قطع ارتباط اعضای این گروه از طریق کانال‌های رایج در اینترنت دشوارتر است یا نه.

استفاده ویژه از تلگرام

داعش تاکنون اخبار خود را در درجه اول از طریق شبکه‌های در دسترس پخش می‌کرد و اغلب از طریق خبرگزاری نزدیک به خود "اعماق" مسئولیت عملیات خشونت‌آمیزش را می‌پذیرفت.

 داعش در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) بیش از همه از پیام‌رسان تلگرام برای ارتباط میان اعضای خود استفاده کرده‌اند.

شرکت‌های بزرگی چون فیس‌بوک و گوگل برای مقابله با انتشار مضامین افراطی در اینترنت و دشوار کردن راه‌های ارتباطی گروه‌هایی مثل داعش، از سوی دولت‌ها زیر فشار قرار دارند. به گفته‌ی رئیس پلیس اتحادیه اروپا، در این خصوص پیشرفت‌هایی حاصل شده است، اما هنوز هم ویدئوهای هولناکی در اینترنت منتشر می‌شوند. در ویدئوهای تروریستی به کرات تصاویری از چگونگی به قتل رساندن انسان‌ها دیده شده است.
Share/Save/Bookmark