حملات زنجیره‌ای اسیدپاشی در شرق لندن پنج قربانی گرفت
شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
کد مطلب: 41115
حملات زنجیره‌ای اسیدپاشی در شرق لندن پنج قربانی گرفت
دو موتورسوار، پنج‌شنبه شب (۲۲ تیرماه) در نقاط مختلف شهر لندن، در طول ۹۰دقیقه، پنج حمله‌ی اسیدپاشی علیه قربانیان خود انجام داده‌اند.

پلیس لندن می‌گوید جراحات وارده بر یکی از قربانیان، تا آخر عمر با او باقی می‌ماند. این حملات، با یکدیگر مرتبط بوده و حمله‌کنندگان، موتورسیکلت‌های خود را از دو تن از قربانیان دزدیده بودند.

پلیس لندن می‌گوید در این رابطه، یک مرد دیشب به ظن حمله به یک قربانی خود و دزدی دستگیر و به ایستگاه پلیس شرق لندن منتقل شده است.

شاهدان عینی می‌گویند آغاز این حملات اسیدپاشی، در محله‌ی هَکنی (Hackney) در شرق لندن بوده است که منطقه‌ای با اکثریت جمعیت رنگین‌پوستان و مهاجران است. یک مرد ۳۲ساله سوار بر موتورسیکلت خود، از سوی دو ناشناس مورد حمله قرار می‌گیرد و موتورسیکلت او دزدیده می‌شود. آنها در هنگام دزدی، به صورت موتورسوار اسید پاشیده و سپس با موتور او از محل متواری شده‌اند.

اولین قربانی اسیدپاشی دیشب، اکنون در بیمارستانی درشرق لندن مورد مراقبت پزشکی است.

به گزارش پلیس، تنها ۲۰دقیقه بعد از این اولین حمله، دو سارق موتورسوار به منطقه‌ی ایزلینگتون (Islington) در شمال لندن می‌روند و به‌صورت یک رهگذر دیگر اسید می‌پاشند.

آنها سپس راهی منطقه‌ی شوردیچ (Shoreditch) در مجاورت ایزلینگتون می‌شوند و یک قربانی دیگر می‌گیرند که حال او وخیم و جراحاتش ماندگار برای همه‌ی عمر اعلام شده است.

آخرین و پنجمین قربانی اسیدپاشی دیشب در لندن نیز در منطقه‌ی شرق پایتخت اتفاق افتاد و این قربانی نیز مانند سایرین در بیمارستان تحت مداوا قرار گرفته است.

پلیس بریتانیا اعلام کرد که روز جمعه، یک نوجوان را پس از حملات اسیدپاشی در شرق لندن دستگیر کرده است.
Share/Save/Bookmark