فاجعه ای به نام تیراندازی در امریکا
شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب: 29308
گزارشگر :
 
فاجعه ای به نام تیراندازی در امریکا
یک روزنامه آمریکایی با انتشار آماری از تلفات اقدامات تروریستی طی سال‌های ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۴ و همچنین آمار تلفات خشونت‌های مسلحانه در این کشور نوشت: اوباما درست می‌گوید تیراندازی‌ها بیشتر از تروریسم آمریکایی‌ها را می‌کشد.
به گزارش رسانه ایران، یک روزنامه آمریکایی با انتشار آماری نوشت که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا درست می‌گوید که تلفات خشونت‌های مسلحانه در داخل آمریکا بیشتر از کشته‌های این کشور در اقدامات تروریستی است.

فارس گزارش داد، به دنبال تیراندازی مرگبار در دانشگاه اورگان که ده‌ها کشته و زخمی در این شهر آمریکا بر جای گذاشت، رئیس‌جمهور این کشور که به شدت از مخالفت‌های کنگره با اصلاح قوانین مربوط به حمل سلاح انتقاد دارد، از رسانه‌ها خواست میزان تلفات خشونت‌های مسلحانه را با تلفات ناشی از اقدامات تروریستی ضد مردم این کشور قیاس کنند.

باراک اوباما که از ابتدای ریاست جمهوری خود تاکید کرده است باید قوانین مربوط به حمل سلاح اصلاح شود تا تلفات مربوط به استفاده از سلاح در آمریکا تکرار نشود، تاکنون نتوانسته بر مخالفت‌های کنگره و لابیهای مربوط به گروه‌های پرنفوذ فائق شود.

امروز روزنامه واشنگتن پست در مطلبی نوشت: «رئیس‌جمهور اوباما درست می‌گوید سلاح‌ها بیشتر از تروریسم آمریکایی‌ها را می‌کشد».

این روزنامه آماری را منتشر کرده که در آن آمده است: «بر اثر اقدامات تروریستی از سال‌های ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۴، تعداد ۳۵۲۱ آمریکایی کشته شدند، اما تنها در یک سال یعنی از ابتدای سال ۲۰۱۵ تاکنون ۹۹۴۸ آمریکایی بر اثر خشونت‌های ناشی از اقدامات مسلحانه کشته شدند».

این آمار نشان می‌دهد که تعداد کشته‌های مرتبط با سلاح، تنها در ۱۰ ماه، سه برابر تلفات آمریکایی‌ها در حملات تروریستی طی ۴۵ سال است.
Share/Save/Bookmark