"هیچ حکم بازداشت یا احضاریه‌ای برای قطب دراویش صادر نشده"
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب: 41377
"هیچ حکم بازداشت یا احضاریه‌ای برای قطب دراویش صادر نشده"
همه قرائن نشان می دهد که آنچه باعث ایجاد درگیری و آشوب در خیابان گلستان و پاسداران شده، اخبار نادرست رسانه های فارسی زبانی بوده که تنها با هدف تحریک دراویش و ایجاد هرج و مرج منتشر شده است.
به گزارش رسانه ایران در روزهای اخیر، درگیری های پراکنده ای در خیابان پاسداران و گلستان هفتم، بین دراویش گنابادی و نیروهای انتظامی حادث شد. گفته می شود موضوع از آنجا آغاز شد که برخی از رسانه های خارج از کشور مدعی تلاش نیروهای امنیتی برای دستگیری نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی شدند.

دامن زدن رسانه های اپوزیسیون به این موضوع باعث تهییج احساسات دراویش گنابادی و ایجاد آشوب با سلاح سرد، کوکتل مولوتف و حمله با اتوبوس و خودروی شخصی به نیروهای انتظامی شد.

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000041/nf00041377-2.jpg
فرهادی نوری، یکی از دراویش فعال در عرصه رسانه

با این حال مصطفی آزمایش که به عنوان سخنگوی دراویش خارج از کشور شناخته می شود در بی بی سی فارسی، با رد حملات خشونت آمیز دراویش، این حرکات را متوجه مردم عادی برای حمایت از دکتر تابنده دانست.

نکته قابل توجه در این برنامه، اقرار سخنگوی دراویش به کذب بودن ادعای رسانه های فارسی زبان مبنی بر تلاش برای دستگیری آقای تابنده بود. آزمایش در برنامه صفحه دو BBC فارسی تاکید کرد که هیچ حکم بازداشت و احضاریه ای برای قطب دراویش گنابادی صادر نشده است.

فیلم

همه قرائن نشان می دهد که آنچه باعث ایجاد درگیری و آشوب در خیابان گلستان و پاسداران شده، اخبار دروغ رسانه های فارسی زبانی بوده که تنها با هدف ایجاد هرج و مرج منتشر شده نه دفاع از دراویش گنابادی! حال آنکه نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی نیز روز گذشته در بیانیه ای، آشوب ها را به شدت محکوم کرده و طی آن از همسایگان و مسئولان ذیربط عذرخواهی می کند.
Share/Save/Bookmark