سودان جنوبی بازار جدید تسلیحات آمریکا
با خروج از عراق بخشی از هزینه های جنگ افروزی ایالات متحده به ناچار از طرق دیگر باید تامین شود
دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۰ ساعت ۰۱:۴۸
کد مطلب: 6267
سودان جنوبی بازار جدید تسلیحات آمریکا
فروش تسلیحات به سودان جنوبی در حالی از سوی آمریکا دنبال می شود که این کشور به تازگی از سودان بزرگ تجزیه شده و روابط دیپلماتیک گسترده ای با سایر کشور ها ندارد. گفته می شود چنین کشور هایی محل خوبی برای جبران کسری بودجه های دولتی به حساب می آیند.
با
"باراک اوباما" فرمان فروش سلاح و تجهیزات نظامی به آفریقای جنوبی موافقت را به وزیر خارجه این کشور داد.
موافقت رییس جمهوری آمریکا با فروش تجهیزات نظامی و سلاح به سودان جنوبی، این کشور تازه شکل گرفته به بازار جدید برای فروش تسلیحات آمریکا و تامین بخشی از کسری بودجه های این کشور تبدیل شده است.

به گزارش رسانه ایران، کاخ سفید اعلام کرد که "باراک اوباما" فرمان فروش سلاح و تجهیزات نظامی به آفریقای جنوبی موافقت را به وزیر خارجه این کشور داد. طبق قوانین آمریکا، رییس جمهوری در ارتباط
واشنگتن به ارایه طرح های امنیتی به سودان جنوبی ادامه می دهد، تلاش هایی که به گفته وی پیش از استقلال این منطقه از سودان بزرگ نیز در جریان بوده است.
با صادرات و فروش تجهیزات نظامی حرف آخر را می زند.

العالم در این زمینه از قول یک مسئول آمریکایی فاش کرد، واشنگتن به ارایه طرح های امنیتی به سودان جنوبی ادامه می دهد، تلاش هایی که به گفته وی پیش از استقلال این منطقه از سودان بزرگ نیز در جریان بوده است.

از سوی دیگر "ویکتوریانولاند" سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا تأکید کرده که واشنگتن درحال بررسی چارچوب روابط نظامی با سودان جنوبی در آینده است، ولی هنوز تصمیمی دراین باره گرفته نشده است.

نولاند به خبرنگاران گفت: از همان آغاز و حتی قبل از اعلام کشور مستقل سودان جنوبی، از مذاکره با مسئولان این منطقه در ارتباط
در ابتدای تاسیس این کشور، رژیم اسرائیل و همچنین بعضی دولت های غربی به سرعت با این کشور ایجاد روابط دیپلماتیک نمودند.
با چگونگی ایجاد امنیت و مسائل نظامی آینده استقبال کردیم.

لازم به ذکر است حکومت سودان جنوبی با حمایت آمریکا و غرب، از سودان بزرگ تجزیه و به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد.

در ابتدای تاسیس این کشور، رژیم اسرائیل و همچنین بعضی دولت های غربی به سرعت با این کشور ایجاد روابط دیپلماتیک نمودند.
Share/Save/Bookmark