BBC فارسی و دغدغه همجنس بازها!
آمریکا پرچم دار آزادی جنسی در دنیا
شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 5763
مولف :
 
شبکه فارسی بی بی سی در حالی از حمایت سفت و سخت دولت اوباما از هم جنس گراها خبر می دهد که در دولت های پیشین آمریکا قانون علیه هم جنس گراها بود. این در حالی است که با کاهش محبوبیت حزب دموکرات به سبب شکل گیری حرکت های اعتراضی مثل «اشغال وال استریت» و عدم توانایی دولت اوباما در مهار افسار بحران اقتصادی، برخی معتقدند حزب فعلی برای ماندن در قدرت به جمع آوری آرای بخش دیگری از مردم آمریکا مانند هم جنس گراها روی آورده است.
دولت آمریکا اعلام کرده از کسانی که احساسات جنسی نسبت به جنس موافق خود دارند در
بی بی سی مدعی است، آمریکا با آزادی دادن به همجنس گرا ها می تواند در دنیا پرچم دار آزادی باشد.
خارج از آمریکا هم حمایت می کند.

شبکه BBC فارسی با اعلام این خبر حمایت های دولت آمریکا از همجنس گرایی را از طریق کمک های مالی و همچنین فعالیتهای دیپلماتیک ارزیابی کرد.

در همین رابطه هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا در جمع سران کشورهایی که در برخی از آنها همجنسگرایی جرم است گفت باید به حقوق همجنس گراها به مثابه حقوق اولیه انسان نگاه شود.

نکته جالب توجه نگرانی BBC فارسی از تبعیض علیه همجنس بازی در بسیاری از نقاط آمریکا می باشد. 

شبکه
تحلیل گران بر این باورند جذب نگاه های خواهان آزادی های افراطی می تواند در نتایج انتخابات سال آینده آمریکا بسیار موثر باشد.
فارسی بی بی سی ضمن نمایش قسمتهایی از ازدواج مردان می گوید آمریکا پیش از این کارنامه چندان درخشانی در آزادی عمل همجنس گراها نداشت و خانم کلینتون قول داده دولت متبوعش از این پس توجه ویژه ای به این مسئله خواهد داشت.

بی بی سی مدعی است، آمریکا با آزادی دادن به همجنس گراها می تواند در دنیا پرچم دار آزادی باشد. آمار تجاوز به زنان در آمریکا اما نشان می دهد که 30% از زنان این کشور مورد آزار و اذیت جنس موافق خود قرار می گیرند.

شبکه بی بی سی فارسی از اعطای آزادی به عمل همجنس گراها به عنوان یک ارزش برای دولت اوباما یاد می کند و لحاظ کردن آن در روابط دیپلماتیک واشنگتن
ناتوانی دولت اوباما در حل مشکلات بحران اقتصادی در 4 سال ریاست او بر آمریکا و همچنین شکل گیری جنبش های اعتراضی «اشغال وال استریت» و امثال آن در آمریکا آرای بسیاری از مردم این کشور را علیه حزب حاکم برگردانده است.
با سایر کشور ها را گامی مهم در جهت گسترش این نوع آزادی در جهان ارزیابی می کند.

تحلیل گران بر این باورند جذب نگاه های خواهان آزادی های افراطی می تواند در نتایج انتخابات سال آینده آمریکا بسیار موثر باشد. گفتنی است در دولت های قبلی آمریکا هم جنس گرایی یک امر غیرقانونی محسوب می شد.

ناتوانی دولت اوباما در حل مشکلات بحران اقتصادی در 4 سال ریاست او بر آمریکا و همچنین شکل گیری جنبش های اعتراضی «اشغال وال استریت» و امثال آن در آمریکا آرای بسیاری از مردم این کشور را علیه حزب حاکم برگردانده است.

برخی کارشناسان این اقدامات دولت آمریکا در جهت آزادی و رفاه بیشتر همجنس گراها برای جذب آرای این گروه از مردم آمریکا می باشد که در گذشته به آن توجه چندانی نمی شد.

نگرانی از آینده انتخابات پیش رو در آمریکا در شرایطی که بحران اقتصادی در این کشور ادامه دارد، مشکلات دو جنگ افغانستان و عراق هنوز به پایان نرسیده و به خصوص اعتراضاتی که به نظام سرمایه داری در این کشور شکل گرفته حزب حاکم را بر آن داشته تا تمرکز تبلیغاتی اش را به سمت قشر تازه ای از مردم برگرداند.
Share/Save/Bookmark