حکایت آمریکا و صدای آمریکا؛ یا
«کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی»
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب: 3125
مولف :
 
این پرسش در مورد صدای آمریکا مطرح است اگر این شبکه قصد بهره برداری رسانه ای علیه ایران را در این خصوص ندارد، چرا در مورد کودکان ناقص الخلقه جنگ عراق، در مورد سرقت اعضای بدن کودکان فلسطینی توسط اسرائیل و یا استفاده از این کودکان به عنوان سپر انسانی توسط ارتش این رژیم، در مورد کودکان کشته شده در جنگ های عراق و افغانستان و حتی بمباران های پاکستان از کوچکترین دلسوزی دریغ می ورزد؟!
زني در شمال فلوريداي ايالات متحده، نوزادش را پس از آنكه گريه‌اش باعث قطع بازي‌اش در فيس بوك شد، كشت.

خبر، غیر قابل باور بود و البته وحشتناک؛ در آبان ماه سال گذشته بود که رسانه ایران این ماجرا را به نقل از فاكس نيوز منتشر کرد.

در بهمن ماه ۸۹ نیز به نقل از برنا
در آمریکا اما سالانه بيش از سه ميليون گزارش در مورد كودك آزاري ثبت مي شود. پايگاه اطلاع رساني مركز "آمار ملي كودك آزاري در آمريكا" می گوید كه در سال ۲۰۰۷ نزدیک به ۸/۵ ميليون كودك آمريكايي مورد آزار قرار گرفته اند.
خبر دادیم که در کلورادو، یک پسربچه ی ۱۳ ماهه در وان حمام خفه شد؛ آن هم وقتی که مادرش مشغول بازی در فیس بوک بود.

شاید هفته ای نباشد که بگذرد و ما خبری درباره ی شرایط نامطلوب کودکان در غرب به گوشمان نرسد؛ خبرهایی که گاه از مرگ کودکان می گویند و گاه از آزار آنها.

در طول مدت یک سال گذشته به ویژه با رسانه ای شدن اخبار مربوط به کودک آزاری های گسترده و تجاوزهای جنسی از سوی کلیسا شاهد تظاهرات مردم در اروپا و آمریکا نیز بوده ایم.

حتی مردم لندن در اعتراض به تجاوز جنسی به کودکان در کلیساها در هنگام حضور پاپ بنديكت شانزدهم در این شهر تظاهرات گسترده ای را ترتیب دادند.

موسسه ی خيريه ی بارناردو که يكي از بزرگترين موسسات خيريه حمايت از كودكان در انگلستان است، در گزارش خود که بهمن ۸۹ توسط رسانه ایران نیز منتشر شد اعلام می کند که كودكان سفيد و سياه پوست و آسيايي در انگلستان به دليل استفاده از وب سايت‌ها و تلفن‌هاي همراه مورد سوء استفاده قاچاقچيان انسان و متجاوزان قرار مي‌گيرند؛ به طوري كه ميزان اين سوء استفاده‌ها در پنج سال گذشته ۱۵ درصد افزايش داشته و به رقم ۴۵ درصد رسيده است. این موسسه همچنین گزارش می دهد که كودكان زير ۱۰ سال، بيشترين قشر مورد تجاوزات جنسي در اين كشور محسوب
پایگاه اینترنتی childhelp.org در تازه ترین آمار خود ضمن اذعان به بیش از ۳ میلیون کودک آزاری در هر سال در آمریکا، می نویسد که روزانه ۵ کودک بر اثر پدیده کودک آزاری جان خود را از دست می دهند و اغلب نیز سنی زیر ۴ سال دارند.
مي‌شوند.

پرونده کودک آزاری در پرتغال که رسیدگی به آن توسط دادگاه لیسبون شش سال زمان برد، از اخبار داغ ماه سپتامبر در اروپا بود؛ پرونده ای درباره ۶۰۰ مورد آزار جنسی کودکان، آن هم در یک مرکز نگهداری دولتی.

یک مجری معروف تلویزیونی در پرتغال (Carlos Cruz)، یک دیپلمات سابق، یک وکیل و یک پزشک از جمله متهمان این پرونده بودند. یکی از کارکنان سابق مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست (Casa Pia) در اعترافات خود گفته بود که ده ها پسر را مورد آزار جنسی قرار داده و پس از آن، آنها را به مردان دیگر می فروخته است.

در آمریکا اما سالانه بيش از سه ميليون گزارش در مورد كودك آزاري ثبت مي شود.

پايگاه اطلاع رساني مركز "آمار ملي كودك آزاري در آمريكا" می گوید كه در سال ۲۰۰۷ نزدیک به ۸/۵ ميليون كودك آمريكايي مورد آزار قرار گرفته اند.

در یکی از جدیدترین موارد در خرداد ۹۰، خبرگزاري فرانسه از جرج تاون در ايالت دلور، خبر از سوء استفاده جنسی یک پزشك آمريكايي از ۸۶ كودك زير ۳ سال می دهد؛ كودكانی نوپا که به جز يكي همه دختر بوده اند و كمتر از سه سال سن داشته اند.

"ارل بردلي" پزشك اطفال آمريكايي، ۱۰ سال دور از چشم خانواده ها به اين كودكان تجاوز مي كرده و از عمل شنيع خود فيلم هم تهيه مي كرده است.

پایگاه اینترنتی
باید همین جا لحاظ گردد که هدف ما در رسانه ایران سرپوش گذاشتن بر کاستی های داخلی در ایران نیست بلکه ذکر این نکته است که از چه روی آمریکا خود را واجد صلاحیت بررسی این موضوع در ایران می داند؟!
childhelp.org در تازه ترین آمار خود ضمن اذعان به بیش از ۳ میلیون کودک آزاری در هر سال در آمریکا، می نویسد که روزانه ۵ کودک بر اثر پدیده کودک آزاری جان خود را از دست می دهند و اغلب نیز سنی زیر ۴ سال دارند. در این میان، ۹۰ درصد کودکانی که قربانی آزار جنسی قرار می گیرند تجاوزگر را می شناسند و ۶۸ درصد این گونه آزارها توسط اعضای خانواده یا فامیل صورت می گیرد.

پایگاه "چایلد هلپ" ابراز می دارد که تقریبا ۳۰ درصد از کودکانی که مورد آزار قرار می گیرند، در آینده کودکان خود را آزار می دهند؛ میزانی که متاسفانه در حال افزایش است.در این شرایط، جالب است که سایت آمازون کتاب "کودک آزاران؛ راهنمای عشق و لذت" را برای فروش آنلاین در میان فهرست کتاب های خود  قرار می دهد.

حال شبکه ی تلویزیونی صدای آمریکا در ۱۱ و ۱۷ خردادماه، یک بار به مناسبت روز جهانی کودک و مرتبه ای دیگر به جهت کودک آزاری های صورت گرفته در ایران، به موضوع کودک و کودک آزاری پرداخت.

پیش از ادامه ی سخن، باید همین جا لحاظ گردد که هدف ما در رسانه ایران سرپوش گذاشتن بر کاستی های داخلی در ایران نیست بلکه ذکر این نکته است که از چه روی آمریکا
در واقع نحوه عملکرد دولت آمریکا نشان از آن دارد که نه تنها از عهده ی حل وضعیت اسف بار معضلات کودکان در محدوده مرزهای خود برنیامده بلکه مصائبی را هم برای سایر کشورها رقم زده است.
خود را واجد صلاحیت بررسی این موضوع در ایران می داند؟!

در واقع نحوه عملکرد دولت آمریکا نشان از آن دارد که نه تنها از عهده ی حل وضعیت اسف بار معضلات کودکان در محدوده مرزهای خود برنیامده بلکه مصائبی را هم برای سایر کشورها رقم زده است.

پدیده ی تولد نوزادان ناقص الخلقه ناشی از استفاده از اورانیوم ضعیف شده در جنگ عراق، در واقع مولود بی توجهی ها و زیاده خواهی های ایالات متحده است؛ پدیده ای که ليام فاکس، وزير دفاع انگليس نیز در نامه‌اي که تیرماه سال گذشته به مجلس عوام اين کشور ارائه کرد آورد. او نوشته بود که در جنگ عراق حدود ۱.۹ متريک تن اورانيوم ضعيف شده استفاده کرده‌اند.

این پرسش در مورد صدای آمریکا مطرح است اگر این شبکه قصد بهره برداری رسانه ای علیه ایران را در این خصوص ندارد، چرا در مورد کودکان ناقص الخلقه جنگ عراق، در مورد سرقت اعضای بدن کودکان فلسطینی توسط اسرائیل و یا استفاده از این کودکان به عنوان سپر انسانی توسط ارتش این رژیم، در مورد کودکان کشته شده در جنگ های عراق و افغانستان و حتی بمباران های پاکستان از کوچکترین دلسوزی دریغ می ورزد؟! حالا بماند که مباحث درون مرزی ایالات متحده جای ویژه ی خود را دارد.
Share/Save/Bookmark