مایکروسافت eBay را می خرد؟
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب: 1613
مایکروسافت eBay را می خرد؟
گوگل تمام تلاش خود را می‌کند تا امکان موفقیت‌های هرچه بیشتر برای مایکروسافت را در آینده غیرممکن کند، اما خرید eBay به مایکروسافت کمک خواهد کرد تا وارد فضاهای جدیدتری بشود و آسان‌تر بتواند با اقدامات گوگل مقابله کند.
نشریه New York Post هفته گذشته مطلبی را منتشر کرده بود که در آن آورده شده بود، شرکت مایکروسافت هم‌اکنون در مراحل آغازین مذاکرات خود با مقامات eBay قرار دارد تا بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی دنیا را از آن‌ خود کرده و آن را با MSN یکی کند.

به گزارش رسانه ایران به نقل از ایتنا، دو شرکت مایکروسافت و eBay این خبر را تکذیب کرده‌اند. در این میان سخنگوی شرکت eBay گفته است: اخباری که در نشریات مختلف منتشر شده و به‌دست مردم رسیده است اعتبار چندانی ندارد و شرکت ما براین مطلب مهر تایید نمی‌زند. همچنین گفته شده که سخنگوی شرکت مایکروسافت مطالب مشابهی را اعلام کرده است.

به‌هرحال جمعی از وبلاگ‌نویسان، تحلیل‌گران صنعت فناوری اطلاعات و کاربران معتقدند که همچنان احتمال خرید شرکت eBay از جانب مایکروسافت وجود دارد.

مارتین رینولد(Martin Reynolds) یکی از کارشناسان موسسه تحقیقاتی گارتنر دراین باره گفت: مایکروسافت می‌تواند با تقویت هرچه بیشتر MSN آن را به یکی از اصلی‌ترین رقبای گوگل تبدیل کند. دراین میان خرید eBay از جمله روش‌هایی محسوب می‌شود که می‌تواند مایکروسافت را در رسیدن به این هدف کمک کند.
وی ادامه داد: گوگل تمام تلاش خود را می‌کند تا امکان موفقیت‌های هرچه بیشتر برای مایکروسافت را در آینده غیرممکن کند، اما خرید eBay به مایکروسافت کمک خواهد کرد تا وارد فضاهای جدیدتری بشود و آسان‌تر بتواند با اقدامات گوگل مقابله کند.

وی هشدار داد: اگرچه خرید eBay یکی از بزرگ‌ترین اقدامات مایکروسافت محسوب می‌شود، مدیران این شرکت باید توجه داشته باشند که این کار پرهزینه می‌تواند آنها را با مشکلات بزرگی مواجه کند.
Share/Save/Bookmark