روزنامه اسراییلی معاریو: "امریکا" خود را درگیر حمله به "ایران" نمی کند
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۳
کد مطلب: 8201
گزارشگر :
 
روزنامه اسراییلی معاریو: "امریکا" خود را درگیر حمله به "ایران" نمی کند
یک روزنامه اسراییلی در یادداشتی با اشاره به معرفی "چاک هگل" به عنوان وزیر دفاع پیشنهادی رئیس جمهور امریکا، تنها ماندن اسراییل در جبهه مقابله با ایران را پیش بینی کرده است.
به گزارش شفاف، روزنامه اسراییلی معاریو در مقاله ای با عنوان "در این جبهه، تنهاییم" به قلم "عودید تیرا" نوشت: امریکا از روش غافلگیری های استراتژیک استفاده نمی کند بلکه روش غافلگیری های تاکتیکی را در پیش گرفته است. بزرگ ترین قدرت جهان اکنون به شکل دادن افکار عمومی قبل از هر گونه اقدام استراتژیک روی آورده است. امریکایی های هم اکنون برای یک تغییر استراتژیک مهم آماده می شوند. پایه این تغییر استراتژیک مهار ایران هسته ای است.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: تعیین چاک هگل به عنوان وزیر دفاع امریکا از نظر تهران نشانه یک تغییر استراتژیک و تسلیم عملی امریکا در برابر تغییرات هسته ای ایران به شمار می آید. کاهش بودجه وزارت دفاع امریکا نیز به ایران این اطمینان را می دهد که امریکا خود را درگیر هزینه های امنیتی هنگفت حمله نظامی به زیرساخت های هسته ای ایران نمی کند.

در بخش دیگری از این یادداشت می خوانیم: اکنون در سخنرانی های مقامات امریکایی، ایران جای خود را به موضوع بحران اقتصادی و پرتگاه مالی داده است. هم اکنون اسراییل در جبهه حمله نظامی به ایران تنها مانده است.

اسراییل مجبور است یکی از این دو راه را برگزیند: حمله فوری به تاسیسات هسته ای ایران یا کسب آمادگی برای مقابله هسته ای کوتاه مدت در برابر ایران و تدوین استراتژی هسته ای چند بعدی طولانی مدت نسبت به تهران.

در این شرایط، بودجه دفاعی اسراییل، باید به شدت افزایش یابد در غیر این صورت درگیر اشتباه بی مسئولیتی خواهیم شد و اعتراضات اجتماعی در انتظار نسل های آینده اسراییل خواهد بود. مخلوطی از ایران هسته ای و بهار ملت های عربی، اخوان المسلمین را تقویت خواهد کرد. همچنین سطح نفوذ اقلیت های مسلمان در اروپا نیز افزایش می یابد.

همه اینها اسراییل را منزوی خواهد کرد و نیازهای امنیتی را در اسراییل به وجود خواهد آورد که ایستادگی در برابر آنها بسیار دشوار خواهد بود. ایران به احتمال بسیار زیاد هسته ای خواهد بود و هر کس برای جلوگیری از عدم حمله به آن در پاییز گذشته تلاش کرد باید پاسخگو باشد.
Share/Save/Bookmark