اعتراف یک سایت صهیونیستی
فرود هواپیمای جاسوسی فاجعه تکنولوژیکی برای آمریکا است
بی بی سی اما سکوت پیشه کرده
يکشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۳۹
کد مطلب: 5808
فرود هواپیمای جاسوسی فاجعه تکنولوژیکی برای آمریکا است
یک فرمانده سپاه ایران نیز با حضور در بخش گفتگوی ویژه خبری شب گذشته برخی جزییات این اقدام ایران را بازگو و به بررسی ابعاد آن پرداخت. وی همچنین فرود آوردن پیشرفته ترین هواپیمای جاسوسی دنیا از ارتفاع 45000 پایی از سطح زمین را پیروزی ایران و شکست تکنولوژیکی آمریکا ارزیابی کرد.
سایت صهیونیستی دبکا
این فاجعه، آمریکا و اسرائیل را ملزم به اعمال تغییرات اساسی در طرح های نظامی احتمالی علیه ایران کرده است.
که به نزدیکی به نهادهای امنیتی نظامی اسرائیل معروف است توانایی ایران در فرود آوردن هواپیمای جاسوسی آمریکا را "فاجعه تکنولوژیکی برای آمریکا" دانست. 

به گزارش رسانه ایران به نقل از عصر ایران، این سایت در گزارش خود به غنیمت گرفتن هواپیمای فوق پیشرفته آمریکایی توسط نیروهای پدافندی سپاه را برای سازمان جاسوسی آمریکا و اسرائیل رویدادی «عجیب و شگفت انگیز» خواند و نوشت "اقدام ایران در نمایش هواپیمای
چرا به طور ناگهانی سامانه خودنابودی این هواپیما فعال نشده؟ این در حالی است که این سامانه به طور اتوماتیک و خودکار و بلافاصله پس از قطع هرگونه تماس یا ارتباط هواپیما با مرکز کنترل، فعال می شود.
جاسوسی آمریکا نشان دهنده میزان پیشرفت نیروهای نظامی ایران در زمینه جنگ الکترونیک است زیرا ایرانی ها توانسته اند شبکه تماس های این هواپیما را قطع و کنترل این هواپیما را به دست بگیرند و آن را به طور سالم فرود بیاورند بدون اینکه خسارت چندانی به این هواپیما وارد شود." 

این گزارش بیان می دارد که دولت آمریکا و سازمان جاسوسی اسرائیل از این پیشرفت ایران بسیار شگفت زده و متعجب شدند زیرا متخصصان ایرانی توانسته اند ضمن هک سامانه کنترلی هواپیما و دسترسی به سیستم رمزگذاری آن، مدیریت پرواز این هواپیما را از آن خود کنند. 

گزارش ها از منابع موثق اطلاعاتی در ایران نشان می دهد که هواپیما مورد اصابت قرار نگرفته و سقوط هم نکرده است. بلکه تحت کنترل قرار گرفته و با کمترین خسارت و آسیبی به زمین نشانده شده است.

این سایت صهیونیستی همچنین افزود "این فاجعه، آمریکا و اسرائیل
فرود یک فروند هواپیمای جاسوسی اسالات متحده آمریکا، در مناطق شرق کشور جایی حوالی شمال منطقه طبس، جهانیان را از قدرت پدافندی نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران شگفت زده و آمریکایی ها را به یاد خاطره شکست تلخ عملیات در صحرای طبس انداخته است.
را ملزم به اعمال تغییرات اساسی در طرح های نظامی احتمالی علیه ایران کرده است." 

در پایان این گزارش نیز چند سوال مطرح شده که قابل تامل است و آن اینکه:

"نیروهای ایران چگونه توانسته اند وجود هواپیمای آمریکا را در فضای خود درک کنند؟ در حالی که گفته شده این هواپیما رادار گریز است.

مهمتر از این مسئله، چرا به طور ناگهانی سامانه خودنابودی این هواپیما فعال نشده؟ این در حالی است که این سامانه به طور اتوماتیک و خودکار و بلافاصله پس از قطع هرگونه تماس یا ارتباط هواپیما با مرکز کنترل، فعال می شود." 

فرود یک فروند هواپیمای جاسوسی اسالات متحده آمریکا، در مناطق شرق کشور جایی حوالی شمال منطقه طبس، جهانیان را از قدرت پدافندی نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران شگفت زده و آمریکایی ها را به یاد خاطره شکست تلخ عملیات در صحرای طبس می اندازد.

گفتنی است سردار حسین سلامی با حضور در بخش گفتگوی ویژه خبری شب گذشته برخی جزییات این اقدام ایران را بازگو و به بررسی ابعاد آن پرداخت. وی همچنین فرود آوردن پیشرفته ترین هواپیمای جاسوسی دنیا از ارتفاع 45000 پایی از سطح زمین را پیروزی ایران و شکست تکنولوژیکی آمریکا ارزیابی کرد.
Share/Save/Bookmark