محمدی: مردم ایران شاد باشند که وضعیت فلاکت بارشون از زبان ترامپ مطرح شد/ علیزاده: سخنرانی ترامپ را اپوزیسیون در دهانش گذاشته بود
چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: 41314
محمدی: مردم ایران شاد باشند که وضعیت فلاکت بارشون از زبان ترامپ مطرح شد/ علیزاده: سخنرانی ترامپ را اپوزیسیون در دهانش گذاشته بود
در مقابل استقبال مجید محمدی، از اظهارات جنگ طلبانه ترامپ، علی علیزاده، تحلیلگر مستقل مقیم انگلیس، در واکنش به اظهارات ترامپ، سخنرانی او را تنظیم شده توسط «اپوزیسیون خائن» معرفی کرد و اظهار داشت: «توهین ترامپ به ملت ایران شرم‌آور بود. از آن شرم‌آورتر اینکه حرفهایش را کلمه به کلمه اپوزیسیون خائن ایرانی در دهانش گذاشته بود».

به گزارش رسانه ایران، شب گذشته دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در حالی برای اولین در سازمان ملل حاضر شد و سخنرانی کرد، که صحبت های او به جای آنکه عرصه را برای پیشبرد صلح فراهم کند، افزایش بودجه ارتش آمریکا و احتمال جنگ با کره شمالی و برهم زدن توافق هسته ای را به همپیمانانش نوید می داد.

ترامپ در این سخنرانی با تکرار ادعاهای قبلی خود، از ایران به عنوان «دیکتاتوی پنهان‌شده در پشت ماسک دموکراسی» یاد کرد.

ترامپ گفت: «وقتش رسیده کشورها با کشور دیگری مقابله کنند؛ ایران. تنها صادرات این کشور خشونت است. پولها را روانه حماس و حزب الله می کند تا حمله به کشورهای عرب کند.»

در همین راستا، علی واعظ و مجید محمدی در بخش خبر BBC فارسی به بررسی ابعاد سخنرانی ترامپ پرداختند.

اگرچه علی واعظ سخنرانی ترامپ را «بسیار تند» و «بسیار ایدئولوژیک» معرفی کرد، اما در مقابل، مجید محمدی، در واکنش به اظهارات واعظ با رد «تند» بودن سخنرانی ترامپ، صحبت های رییس جمهور آمریکا را بر پایه واقعیت های جمهوری اسلامی خواند و اظهار داشت: «مردم ایران باید رضایتمند و شاد باشند که از زبان رییس جمهور آمریکا، وضعیت فلاکت بارشان ترسیم می شود».

فیلم

در مقابل استقبال مجید محمدی، از اظهارات جنگ طلبانه ترامپ، علی علیزاده، تحلیلگر مستقل مقیم انگلیس، در واکنش به اظهارات ترامپ، سخنرانی او را تنظیم شده توسط «اپوزیسیون خائن» معرفی کرد و اظهار داشت:
«توهین ترامپ به ملت ایران شرم‌آور بود. از آن شرم‌آورتر اینکه حرفهایش را کلمه به کلمه اپوزیسیون خائن ایرانی در دهانش گذاشته بود».

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000041/nf00041314-1.png

لازم به ذکر است که مجید محمدی یکی از افرادی که در ماه های گذشته، در نامه ای خطاب به ترامپ خواستار افزایش تحریم علیه ایران شده بود.

بیشتر بخوانید: نامه 30 نفر به ترامپ
Share/Save/Bookmark