بعد از بازتاب سخنان رهبر انقلاب ;
کارشناس BBC: عربستان سعودی جرات ندارد در برابر قدرت ایران بیاستد
سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۷
کد مطلب: 37823
محسن میلانی کارشناس BBC رویارویی مستقیم این دو کشور را بعید دانسته و معتقد است که عربستان جرات ندارد مقابل قدرت ایران بیاستد.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):

رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن موسم حج، پیام مهمی خطاب به برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان صادر نمودند. این پیام، امسال در حالی منتشر می‌شود که با کارشکنی‌های حکّام سعودی، زائران جمهوری اسلامی ایران در مراسم حج بیت‌الله الحرام حضور ندارند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام امسال خود تأکید نمودند: «جهان اسلام، اعم از دولتها و ملّتهای مسلمان باید حاکمان سعودی را بشناسند و واقعیت هتّاک و بی‌ایمان و وابسته و مادّی آنان را بدرستی درک کنند؛ باید به‌خاطر جنایاتی که در گستره‌ی جهان اسلام به بار آورده‌اند، گریبان آنها را رها نکنند؛ باید به‌خاطر رفتار ظالمانه‌ی آنان با ضیوف الرّحمان، فکری اساسی برای مدیریّت حرمین شریفین و مسئله‌ی حج بکنند. کوتاهی در این وظیفه، آینده‌ی امّت اسلامی را با مشکلات بزرگ‌تری مواجه خواهد ساخت.»

این پیام دارای بازتاب بسیار زیادی در شبکه بی بی سی فارسی داشته است و در برنامه 60 دقیقه BBC فارسی، کارشناس این شبکه، محسن میلانی، به دعواهای سیاسی ایران و عربستان در منطقه پرداخته و رویارویی مستقیم این دو کشور را بعید دانسته و معتقد است که عربستان جرات ندارد مقابل قدرت ایران بیاستد.

دانلود
Share/Save/Bookmark