مناظره ابراهیم نبوی با یکی از امضاکنندگان نامه به ترامپ
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴
کد مطلب: 39263
مناظره ابراهیم نبوی با یکی از امضاکنندگان نامه به ترامپ
« داعش ۸۳۰۰ نفر را در فاصله سال های ۲۰۱۵-۲۰۱۴ در عراق و سوریه سر بریده است. در ایران ۸۳۰۰ نفر سر بریده نشدند.حتی ۵۰ نفر هم اعدام سیاسی هم نشدند. آرش جان! همچین چیزی نبوده است؛ مقایسه این دو کار بسیار خلافی است و بی اخلاقی است.»
نامه ۳۰ اپوزیسیون مخالف حکومت ایران به دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا موافقان و مخالفان بسیاری پیدا کرده است. هر چند با رصد دقیق فضای سیاسی بوجود آمده می توان تصور کرد که ترازوی مخالفان سنگین تر است.

برخی از چهره های رسانه ای اپوزیسیون (مانند رضا حقیقت نژاد سردبیر سایت ایران وایر) گرفته تا کامبیز حسینی مجری سابق صدای آمریکا، نسبت به آن موضع گیری کردند.

به گزارش رسانه ایران؛ شبکه فارسی بی بی سی در همین راستا موضوع برنامه نوبت شمای خود را به همین امر اختصاص داده است. در این برنامه موافقان و مخالفان شرکت کردند. ولی یک مخالف آشنا هم حضور داشت.

ابراهیم نبوی چهره طنزپرداز جربان ضدانقلاب یکی از مخالفان این نامه بود. بی بی سی فارسی برای آن که وزنه موافقان را نیز پربار کند از یکی از امضاء کنندگان نامه کذایی برای حضور در برنامه دعوت کرد.

آرش سبحانی از فعالان سیاسی ضدانقلاب با حضور در برنامه از امضای خودش دفاع کرد؛ اما ابراهیم نبوی او را عصبانی توصیف کرد.

فیلم


در ابتدای سخنان وی با انتقاد از بی بی سی، این شبکه را به تحریف نامه منتشر شده متهم کرد. این کارمند سابق صدای آمریکا معتقد است که برجام، جنگ را ایران دور کرده است.

نبوی که روی خط تلفن سخن می گفت در پاسخ به سخنان وی با رد اظهارات سبحانی، او را متهم می کند که در نامه کذایی به برجام حمله می کند و آن جوری که سبحانی میگوید نیست.

این طنز پرداز همچنین مخالفت سبحانی با برجام را با شریعتمداری سردبیر کیهان مقایسه می کند که این باعث ناراحتی و عصبانیت وی می شود.

سبحانی چندین بار سخنان نبوی را قطع می کند و اجازه سخن گفتن به وی را نمی دهد. نبوی حال سبحانی را خوب توصیف نمی کند و می گوید که او عصبانی است.

نبوی در انتقاد از سخن سبحانی که جمهوری اسلامی را باداعش مقایسه کرده بود این حرف را غیراخلاقی می خواند. سبحانی در واکنش به این انتقاد از وی می پرسد چه کاری داعش کرده که جمهوری اسلامی نکرده است؟

نبوی در پایان در پاسخ به این سول گفت:« داعش ۸۳۰۰ نفر را در فاصله سال های ۲۰۱۵-۲۰۱۴ در عراق و سوریه سر بریده است. در ایران ۸۳۰۰ نفر سر بریده نشدند.حتی ۵۰ نفر هم اعدام سیاسی هم نشدند. آرش جان! همچین چیزی نبوده است؛ مقایسه این دو کار بسیار خلافی است و بی اخلاقی است.»
Share/Save/Bookmark