دعوای ضدانقلاب بر سر ترامپ، نامه بنویسیم یا ننویسیم؟!
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب: 39533
دعوای ضدانقلاب بر سر ترامپ، نامه بنویسیم یا ننویسیم؟!
این نوع از نامه نگاری هایی که در چند هفته گذشته خطاب به ترامپ جهت پیشنهاد برای مقابله با ایران نوشته شده، واکنش های متفاوتی در میان گروه های اپوزیسیون به همراه داشته است.

در روزهای اخیر بود که خبری مبنی بر نامه نگاری 23 مقام سیاسی آمریکا به ترامپ مبنی بر دعوت از ترامپ جهت همکاری با مجاهدین خلق برای مقابله با ایران در رسانه های مختلف منتشر شد.[اینجا بخوانید]

به گزارش رسانه ایران، این نوع از نامه نگاری هایی که در چند هفته گذشته خطاب به ترامپ جهت پیشنهاد برای مقابله با ایران نوشته شده، واکنش های متفاوتی در میان گروه های اپوزیسیون به همراه داشته است.

در بخش خبر 60 دقیقه شب گذشته، مجید محمدی جامعه شناس و تحلیلگر BBC، معتقد است که به جهت آنکه ایران « در بالاترین نقطه در فهرست کشورهای حامی تروریست» قرار دارد، و این موضوع «یکی از چالش های بزرگ برای امنیت بین الملل و بالاخص امنیت کشورهای غربی» محسوب می شود، این کشور باید توسط برخی گروه های اپوزیسیون مانند مجاهدین خلق «مهار» شود.

مجید محمدی که یکی از 30 نفری است که در هفته های اخیر در نامه ای خطاب به ترامپ خواستار لغو برجام و افزایش فشار و تحریم ها علیه ایران بوده[اینجا بخوانید]، تاکید دارد که «تنها کارتی که می تواند امروز جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد، کارت مجاهدین خلق است».

فیلم

در طرف دیگر اما امیرحسین گنج بخش، عضو گروه همبستگی برای جمهوری عرفی و حقوق بشر در ایران، در واکنش به اظهارات محمدی معتقد است که اگر قرار فشاری بر جمهوری اسلامی گذاشته شود، باید بر «رهبران جمهوری اسلامی» گذاشته شود [نه مردم] طرف ما زمامداران حکومت ایران هستند.

گنج بخش در ادامه مدعی است که ما نباید نقش خودمان را به عنوان «یک جریان ملی و مدیریت داخلی تغییر و تحولات در داخل ایران فراموش بکنیم و دست به دامن خارجی ها بشویم».

گنج بخش همچنین تاکید داشت که این نوع نامه ها باعث «تشتت» نیروهای معاند نظام می شود و در دولت ترامپ به حرف این جور آدم ها گوش نمی دهد.

همچنین گنج بخش در پاسخ به ادعای محمدی مبنی بر «به دور از خشونت بودن فشارها بر ایران» اظهار داشت که افرادی مانند رودی جولیانی، جان بولتن و لیبرمن که در این نامه خواستار همکاری ترامپ با مجاهدین خلق هستند، همه جز نیروهای سیاسی جنگ طلب و هوادار حمله نظامی به ایران بوده اند.
Share/Save/Bookmark