انگلیس خود را برای حملات تروریستی آماده می کند
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب: 39362
انگلیس خود را برای حملات تروریستی آماده می کند
روزنامه گاردین سال پیش تخمین زد که انگلیس بین ۶۰۰ تا ۲ هزار تبعه عضو داعش دارد و بعد از عربستان و تونس، سومین رتبه را در میان کشورهای جهان در تعداد تروریست‌های داعشی داراست.

به گزارش رسانه ایران، پس از حملات تروریستی اخیر در فرانسه، آلمان و ترکیه، این بار مسئولان انگلیسی به دنبال آن هستند تا به مردم کشور خود، مهارت های مربوط به کمک های اولیه را آموزش دهند تا اگر حمله تروریستی در این کشور اتفاق افتاد، افراد عادی بتوانند مجروحان را از مرگ نجات دهند.

فیلم

اگرچه هنوز آمار دقیقی از تعداد نفرات انگلیسی عضو گروه های تروریستی حاضر در سوریه و عراق، در دست نیست، اما جراید و رسانه های انگلیسی، در زمان های مختلف، آمار داعشی های کشته شده در عراق و سوریه را منتشر می کند (1 و 2). با این حال روزنامه گاردین سال پیش تخمین زد که انگلیس بین ۶۰۰ تا ۲ هزار تبعه عضو داعش دارد و بعد از عربستان و تونس، سومین رتبه را در میان کشورهای جهان در تعداد تروریست‌های داعشی داراست. در این میان ۶۰ زن انگلیسی نیز با سفر به سوریه به تروریست‌های داعش پیوستند.

پیش از این نیز برخی از اعضای انگلیسی گروه های تروریستی با انتشار تصاویر و فیلم هایی از خود، مدعی بودند فعالیت های تروریستی خود را در انگلیس ادامه می دهند. [اینجا ببینید]

اخیرا روزنامه میرور، در گزارش خود خبری شوکه کننده ای را منتشر کرده است. به گفته این روزنامه طبق نظرسنجی به عمل آمده از سوی موسسه نظرسنجی عمومی ICM، از هر ۱۰ بریتانیایی، یک نفر خود را حامی گروه داعش می‌داند.[اینجا بخوانید]
Share/Save/Bookmark