بنادر مسافری هرمزگان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۹
کد مطلب: 17852
گزارشگر :
 
بنادر مسافری هرمزگان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد
بر اثر وزش باد شدید و کاهش دید در آب‌های ساحلی خلیج فارس، محدودیت تردد شناورهای مسافری سبک و سنگین از طریق بنادر مسافری استان هرمزگان تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.
به گزارش رسانه ایران، به علت ورود سامانه ناپایدار جوی به هرمزگان در روزهای گذشته، تردد تمامی شناورهای مسافری از طریق بنادری همچون شهید حقانی، شهید ذاکری قشم، هرمز و بندر لنگه از شامگاه پنج شنبه پانزدهم آبانماه جاری تاکنون متوقف شده و این محدودیت تا مساعد شدن هوا طی ۲۴ ساعت آینده ادامه دارد.

طبق آخرین اطلاعیه هواشناسی هرمزگان، سرعت باد در مسیرهای دریایی بین بندرعباس، جزایر قشم و هرمز برای روز شنبه هفدهم آبانماه ۱۲تا ۲۶ نات پیش بینی شده است که شدت وزش باد حداکثر به ۳۰ نات نیز خواهد رسید. همچنین ارتفاع موج نیز بین ۱.۵ تا ۲ متر(۳ تا ۶ پا ) و در برخی اوقات کاهش قدرت دید بین ۲ تا ۵ کیلومتر پیش بینی شده است؛ این شرایط باعث شده تا امکان انجام سفر ایمن دریایی در این مسیرها وجود نداشته باشد.

بر همین اساس، طبق تدابیر اندیشیده شده از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان برای خدمات دهی به مسافرین دریایی در شرایط ضرروی، تردد خودرو و مسافر در مرکز استان صرفاً در مسیر پهل به لافت و بالعکس با لندینگ کرافت (به صورت شبانه روزی) صورت می گیرد و به مردم توصیه می شود به هیچ وجه از شناورهای غیراستاندارد و غیرمجاز برای انجام سفر دریایی استفاده نکنند.

به نقل از تسنیم، مسیرهای دریایی غیرمجاز شناسایی شده در ساحل بندرعباس شامل مبادی شش گانه جنب اسکله صیادی پشت شهر، ساحل سورو، ساحل پشت هتل هما، ساحل محله نخل ناخدا و جنب بندر شهید حقانی به مقصد قشم، درگهان و لنگرگاه کشتی ها در خلیج فارس می باشد که در خصوص عواقب ناگوار تردد از طریق شناورهای غیر استاندارد در این مسیرها، پیش از این بارها از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شده است.
Share/Save/Bookmark