خبری که خیلی زود از صفحه اول صدای امریکا حذف شد
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۳
کد مطلب: 39542
خبری که خیلی زود از صفحه اول صدای امریکا حذف شد
وزیر بهداشت گفت که آیت الله هاشمی ۲۰ سال دیابت داشته و اخیرا از انسولین استفاده می کرد. آقای قاضی زاده توضیح داده که اگر قبل از این پیشگیری می شد مرگ ناگهانی اتفاق نمی افتاد.
سیدحسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت ایران، عصر چهارشنبه، 29 دی، گفت که آیت الله هاشمی رفسنجانی ۲۰ سال دیابت داشته و ۱۶ سال پیش آنژیو قلب کرده بود.

به گزارش رسانه ایران، اظهارات تازه وزیر بهداشت ایران، ابعاد تازه ای را از وضعیت جسمانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در اختیار رسانه ها گذاشته است.

به گفته آقای قاضی زاده هاشمی، آیت الله هاشمی ۱۶ سال قبل آنژیو کرده بود. همچنین ۳ تا پلاک در رگ های او ایجاد شده بود. به علاوه، وزیر بهداشت گفت که آیت الله هاشمی ۲۰ سال دیابت داشته و اخیرا از انسولین استفاده می کرد. آقای قاضی زاده توضیح داده که اگر قبل از این پیشگیری می شد مرگ ناگهانی اتفاق نمی افتاد.

پیشتر شایعاتی از سوی صدای امریکا درباره علت درگذشت آیت الله هاشمی انتشار یافت که با توضیحات وزیر بهداشت ایران مواجه شد. VOA در گزارشی از احتمال به قتل رسیدن آیت الله هاشمی گفته بود اما پس از توضیحات وزیر بهداشت ایران، شایعه صدای امریکا از صفحه اول سایت شبکه برداشته شد.

به طور معمول، اخبار در صفحه اول صدای امریکا برای چندین روز باقی می ماند.

محمد قاضی زاده هاشمی پیش تر گفته بود که اولین نفری بوده که در کنار آیت الله هاشمی حاضر شده است. او گفته بود که به رغم تلاش های تیم پزشکی برای احیای آیت الله هاشمی، متاسفانه موفق نشدند و این نشان می داد که آقای هاشمی قبل از انتقال به بیمارستان درگذشته بوده. بنابر توضیحات وزیر بهداشت ایران، هیچ آثاری از خفگی، کبودی و ... در پیکر آیت الله وجود نداشته.

محمد قاضی زاده هاشمی با تاکید بر صحت اعلام تیم پزشکی، علت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را ایست قلبی دانست. او گفت که معاندان سعی می کنند با طرح موضوعاتی، تفرقه و شبهه ایجاد کنند.
Share/Save/Bookmark